Wydarzenie ma na celu ułatwienie rozpoczęcia kariery przez studentów i absolwentów prawa. To dla nich unikalna okazja do zapoznania się z prestiżowymi polskimi i międzynarodowymi kancelariami oraz firmami ściśle związanymi z branżą prawną. To również możliwość zapoznania się z wymaganiami kwalifikacyjnymi oraz kompetencyjnymi, które są niezbędne do rozpoczęcia kariery zawodowej w branży. W ostatnią edycję Targów było zaangażowanych ponad 80 różnego rodzaju podmiotów.

Tegoroczna edycja Targów odbędzie się pod hasłem "Siła umiejętności".

Ale to nie wszystko. Organizatorzy w pocie czoła pracują nad dostarczeniem szerokiego wachlarza atrakcji. Ostatnia edycja Targów wraz ze wszystkimi wydarzeniami towarzyszącymi to 12 400 godzin roboczych przygotowań (w przeliczeniu na jedną osobę). Dzięki ich pracy odbędą się szkolenia i warsztaty prowadzone przez doświadczonych praktyków, symulacja rozprawy sądowej oraz turniej negocjacyjny. Będzie można też skorzystać z konsultacji i porad związanych z karierą, które będą udzielane przez firmę BCSystems Legal Recruitment & Business Advisory. Na stoiskach czekają też liczne konkursy z nagrodami, organizowane przez wystawców. Chętni będą mogli sprawdzić swój poziom umiejętności Legal English.

Wszelkie informacje dotyczące Wystawców, Patronów, Partnerów oraz atrakcji towarzyszących Targom można uzyskać poprzez stronę www.targiprawnicze.pl. Zainteresowani mogą również zapisać się na newsletter wydarzenia.

VI Prawnicze Targi Praktyk i Pracy odbędą się w dniach 15-16 marca 2016 r w holu głównym oraz sali wystawienniczej nr 0.97 Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Wydarzenie organizuje BCSystems Legal Recruitment & Business Advisory, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Samorząd Studentów WPiA UW.

DGP sprawuje patronat nad wydarzeniem.

W tegorocznej edycji działaniami sponsorskimi wesprą nas m.in.: BCSystems, Okręgowa Izba Radców Prawnych, kancelaria Crido Legal, Dziennik Gazeta Prawna, Teatr Powszechny, Sawicki LLB, Wydawnictwa Filia oraz firma Lavard. Dodatkowo, kancelarie Domański Zakrzewski Palinka oraz Röhrenschef ufundowały dla zwycięzców Symulacji Rozprawy Sądowej i Turnieju Negocjacyjnego płatne praktyki. Więcej o konkursach i turniejach na stronie: http://targiprawnicze.pl/edycja-2016/turnieje-konkursy-2016 

Nadal trwa przyjmowanie zgłoszeń do „Wielkiej Gry Prawniczej” organizowanej przez Crido Legal. Oprócz doskonałej zabawy i ciekawego wyzwania drużynowego, kancelaria przygotowała atrakcyjne nagrody. Do udziału zapraszamy drużyny składające się z 2-4 osób, studentów IV i V roku prawa, które spotkają się przy planszy z zadaniami. Co ważne – gra jest ograniczona czasowo, a wygrywa drużyna, która zdobędzie największą liczbę punktów! Więcej informacji na stronie: http://targiprawnicze.pl/wielka-gra-prawnicza