statystyki

Zmiana kategorii drogi tylko po wskazaniu nowej

autor: Urszula Mirowska-Łoskot07.01.2016, 06:59; Aktualizacja: 07.01.2016, 10:33

Radni nie mogą zaliczyć jezdni do kategorii dróg wewnętrznych, ponieważ taka nie istnieje. Takie stanowisko zajął wojewoda świętokrzyski w rozstrzygnięciu nadzorczym w sprawie uchwały podjętej przez radę miejską w Działoszycach. Dotyczyła ona ustalenia przebiegu istniejących dróg gminnych. Wojewoda unieważnił ją w całości.

Jego zastrzeżenia wzbudził m.in. zapis, zgodnie z którym odcinek Bronów-Świerczyna został pozbawiony kategorii drogi gminnej i nadano mu kategorię trasy wewnętrznej. Tymczasem zgodnie z art. 2 ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 460 ze zm.) drogi publiczne dzielą się na następujące kategorie: krajowe, wojewódzkie, powiatowe i gminne.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • ab17pl(2016-06-05 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    W Łodzi tak zrobili - przemianowali ulicę Piotrkowską na drogę wewnętrzną i przekazali w zarząd Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej)-Komunalnej aby ją przebudować na pseudo deptak bez krawężników wymaganych przepisami w przypadku jezdni (zrobili rynsztoki). Przy ulicy Piotrkowskiej na odcinku zamienionym w drogę wewnętrzną znajduje się około 200 nieruchomości które zostały pozbawione dostępu do drogi publicznej. Same straty dla właścicieli nieruchomości za wyjątkiem jednej - nie obowiązuje już ich sprzątanie ulicy (na przykład śniegu) bo na drogach wewnętrznych tego obowiązku nie ma ale to mały i doraźny zysk wobec utraty wartości nieruchomości.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane