statystyki

Nowelizacja ustawy o TK. "Jeśli Rzepliński nie będzie działał zgodnie z przepisami, będzie to oznaczało rezygnację"

29.12.2015, 10:30
Andrzej Rzepliński/ fot. Wojtek Górski

Andrzej Rzepliński/ fot. Wojtek Górski źródło: DGP

Nie wyobrażam sobie, żeby prezes Trybunału mógł ignorować ustawy, które go obowiązują - mówił Ryszard Terlecki. Wicemarszałek odniósł się do wczorajszych słów prezesa TK.

Reklama


Reklama


Andrzej Rzepliński w programie "Kropka nad i" w TVN24 na pytanie czy obowiązuje go nowelizacja ustawy o TK nie odpowiedział. Zasugerował tylko, że obowiązuje go konstytucja.
Zdaniem Ryszarda Terleckiego, jeśli Rzepliński nie będzie działał według przepisów nowelizacji, będzie to oznaczało rezygnację ze stanowiska, które zajmuje. Jak dodaje wicemarszałek:

"Najwyższy czas, żeby Trybunał przestał sprawiać wrażenie, że jest trzecią czy najwyższą izbą parlamentu i zajął się swoimi zadaniami". Terlecki nie sprecyzował, w jakiej formie miałaby nastąpić rezygnacja prezesa TK.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek zaznaczała, że teraz jest czas, by Trybunał Konstytucyjny skoncentrował się na swojej pracy. "Wynagrodzenie, które pobiera pan Rzepliński obliguje go do tego, żeby zaczął w tym Trybunale pracować, a skończył wycieczki po mediach, bo to niczemu dobremu nie służy" - mówiła. I dodawała, że służy to tylko dalszemu konfliktowaniu społeczeństwa.

Zdaniem rzeczniczki PiS, sprawa nowelizacji ustawy o TK jest zamknięta i czas, żeby sędziowie "skoncentrowali się na tym, za co mają płacone".

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

  • Inspektor Pracy(2015-12-29 12:23) Odpowiedz 4820

    Prezesie Rzepliński :: gdzie ten Wasz prawy Trybunał był jak PO okradało ludzi zatrudnionych od 15r życia którzy nie mieli wakacji ani ferii --- z wieku emerytalnego? Gdzie on był jak dodatkowo także wstecznie okradano Ich z prawa do emerytur POdmostowych i to po fakcie świadczenia przewidzianego okresu pracy tylko dlatego,ze na dzień wstecznego wejścia Ustawy nie mieli 25 lat pracy w ogóle. Gdzie On był jak okradano tych ludzi dodatkowo z okresów pracy w soboty i świeta nawet z 1000 dni ponadustawoowo przepracowanych!(art 12Ustawy o Emeryturach Podmostowych. Gdzie ten trybunał byl wreszcie jak Tusk mówił do Narodu przez TV."” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.. Kim Wy jesteście którzy popierając to wszystko , tak wielu ludzi skazaliście na egzystencje lub nie dożycie emerytury gdyż "każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )-- bez renty ani emerytury. .. Kim Wy jesteście : -nadzorcami POlskiego obozu pracy w stylu Oświęcim? -wówczas i obecnie ludzie muszą udawać, że zdrowie mają OK gdyż inaczej Kaput. Codziennie spotykam ludzi którzy takich jak Wy przeklinają z nienawiścią! Ponoć w ubiegłym roku zmniejszyło się ogólne bezrobocie ale w ubiegłym roku wsród 50latków zwiekszyło sie o aż 8%. czy Oni kiedyś nie byli dziećmi ,że tak bardzo boicie się o swoje dzieci iz nie dadzą rady Ich utrzymać? Sprywatyzujcie Stadiony i zabierzcie tym Sędziom Trybunału emerytury po 9 latach pracy gdyz dbają tylko o własne dupy.....

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Trek(2015-12-29 11:29) Odpowiedz 4239

    Żenada Panie Terlecki, poczytaj Pan Konstytucję. Co do Pani rzecznik PiS to mam uwagę: najwyższy czas żeby posłowie, ministrowie i Prezydent wzięli sie do roboty bo za to pobierają pensje a nie za demontaż państwa prawa.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Wszystko(2015-12-29 12:37) Odpowiedz 257

    Art. 201. Organizację Trybunału Stanu oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa.

    Pokaż odpowiedzi (4)
  • logik(2015-12-29 13:20) Odpowiedz 2518

    dla zdrajców narodu jest tylko jedna kara, którą należy wykonywać publicznie, zwłaszcza jak biorą od narodu po 20tys. zł pensji

  • smok(2015-12-29 11:35) Odpowiedz 248

    Psy już ujadają. Tak na wszelki wypadek jeszcze zanim ktokolwiek przejdzie ogrodzenie to trzeba go oszczekać z daleka.

  • agx(2015-12-29 13:21) Odpowiedz 227

    Art. 197. Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa To tyle co do podlegania konstytucji

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • T1000(2015-12-29 11:51) Odpowiedz 2231

    To wy nie działacie zgodnie z prawem, już dawno powinniście zrezygnować towarzyszu Terlecki. Na śmietnik historii się nadajesz, paskudny pisowski aparatczyku.

  • remi(2015-12-29 12:18) Odpowiedz 213

    Nadchodzi zima więc i widok bałwana nie dziwi.

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • Polak(2015-12-29 14:14) Odpowiedz 2115

    Niedoszly car,nadprezydent Rzeplinski marzyl a rzeczywistosc uczynila zen idiote i to tyle w temacie Trybunalu,causa finita

  • never ending story(2015-12-29 10:51) Odpowiedz 214

    Telenowela pt."Trybunał Konstytucyjny" trwa....Jeszcze trochę a przebije "Klan"

  • ten dziadzio POwinien być dawno na emeryturze,ale (2015-12-29 14:09) Odpowiedz 2012

    tak uPOdobał sobie prawo w 2012r. aby podatnicy pracowali na jego starczą chciwość do 67 lat,a on będzie królem POnad prawem.Oto obraz naszej konstytucji i sprawiedliwości,furtki prawne dla elit zaś zamknięte dla reszty społeczeństwa.WSTYD DZIADKU KONSTYTUCYJNY !!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Juz dawno powinien złożyć ... REZYGNACJĘ(2015-12-29 12:43) Odpowiedz 1826

    Nie wyobrażam sobie, żeby Wicemarszałek Sejmu nie szanował KOSTYTUCJI RP i orzeczeń TRYBUNAŁU KONSTYTYTUCYJNEGO !!! A co do słów ... KŁAPACZKI PIS (nie młoda, ale nielotna "kaczka") to nie ma co przywiązywać uwagi, KŁAPIE ... bo za to jej płacą.

  • Logika logika Terleckiego ... (2015-12-29 12:30) Odpowiedz 119

    "Nie wkładaj czapki zimą na głowę, bo Ci latem ROWER ukradną" Dlaczego Niektórzy ludzie są tak ... TĘPI, jak ... TĘPE NOŻE ???

  • Ryszard(2015-12-29 13:22) Odpowiedz 1015

    Czy pan Ryszard Terlecki ,to syn agenta bezpieki olgierda Terleckiego.Jesli tak to z racji profesji tatusia należało by go zaliczyć do elitarnych partyjnych dzieci. Ostatnio tacy znajdują lądowisko w PiS

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Leo(2015-12-29 14:58) Odpowiedz 109

    W firmie za niewywiązywanie się z obowiązków zwalnia się dyscyplinarnie. Ot co! Pan Andrzejek nie jest pracownikiem?

  • maluczki(2015-12-29 15:09) Odpowiedz 97

    ..marzył się Rzeplińskiemu Watykan i "nieomylność papieska" a tu surowe prawo

  • Precz z głupotą(2015-12-29 14:54) Odpowiedz 811

    Trzymam kciuki za sędziego i cały Trybunał.Jak on padnie to nas wszystkich załatwią w imię dobra Narodu.3 kadencje co najmniej ja mówiła pewna szalona posełka.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • @@@@(2015-12-29 15:35) Odpowiedz 44

    PiS gra ostro fałszem ustawą, która narusza Konstytucję i nie można jej teoretycznie zbadać pod tym kątem, a tu d...pa bo sędziowie podlegają tylko Konstytucji. Będzie wniosek PSN, KRS itd i ustawa pójdzie do kosza. Zostanie rzeczywiście sędziów wyprowadzić pod bronią BORu. Ale to będzie jawny zamach stanu. Na szczęście ktoś przewidział, że taka słaba większość nie będzie mogła ruszyć Konstytucji. haa

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • krol(2015-12-29 16:34) Odpowiedz 43

    Gnida na wylocie,to kwestia czasu,a jeszcze przyjdzie stanac przed prawdziwym - polskim sądem.

  • Emeryt(2015-12-29 18:59) Odpowiedz 21

    Hej fanatycy P-ISLAMU! Pis urządził wam igrzyska z Trybunałem, w kolejce ma już skok na media (mianowania swoich, bez konkursów), a jako zapłatę za chwilę radochy dołoży wam abonament tv (min. 100 PLN na łeb), już zapowiedział odroczenie wzrostu kwoty wolnej od podatku na nieokreśloną przyszłość (damy radę - wyszło Szydło z worka) i odłożenie ustawy o frankowiczach (sztandarowe kłamstwo Dudy). Cieszcie się dalej bo mnie to wisi. Ja dam radę.