Prof. Zimmermann: Prezydent złamał konstytucję przynajmniej trzykrotnie. "Ubolewam, że jest absolwentem UJ"

03.12.2015, 16:10; Aktualizacja: 03.12.2015, 16:15
Andrzej Duda w Sejmie

Andrzej Duda w Sejmieźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Sławomir Kamiński Agencja Gazeta

Andrzej Duda złamał konstytucję przyjemniej trzy razy - twierdzi w rozmowie z IAR profesor Jan Zimmermann z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR

Polecane

Reklama

Komentarze (119)

  • alex(2015-12-03 16:31) Zgłoś naruszenie 4788

    Dobry ten Zimmermann tu na pianinie wygrywa konkurs a teraz udziela rad prawniczych

    Odpowiedz
  • Każda myszka swój ogonek chwali(2015-12-03 16:39) Zgłoś naruszenie 64121

    Ja znam prawników o odmiennych opiniach od p (nazwisko trudno wymienić), którzy to samo zarzucają PO i Rzeplińskiemu z TK.. Więc pat rwa nadal. ale to Sejm ma prawa ustawodawcze ,a nie TK.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • ona(2015-12-03 16:46) Zgłoś naruszenie 92122

    Duda nie był moim konikiem w wyborach ale jest ok tylko szkoda ze odkąd PIS ma władzę to nagle wszystkich to BOLI bo gdy PO ją miało to robilo co chciało i nikt nic nie mówił, a teraz wszyscy trzęsą dupskami

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • A(2015-12-03 16:50) Zgłoś naruszenie 17540

    Niezależna władza sądownicza jest największą przeszkodą dla tych, co chcą mieć pełnię władzy.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Mirek(2015-12-03 17:29) Zgłoś naruszenie 11

    ::"polak" i "robol"-"ciemny lud wszystko kupi",czy hejterzy na zamówienie???????Bo normalnemu człowiekowi takie plugastwa nawet na myśl nie przychodzą.MYŚLENIE NIE BOLI,NIE MA CO SIĘ BAĆ,WARTO PRÓBOWAĆ-chociaż co do tych dwóch to chyba usiłowanie nieudolne.

    Odpowiedz
  • Mirek(2015-12-03 17:29) Zgłoś naruszenie 347

    ::"polak" i "robol"-"ciemny lud wszystko kupi",czy hejterzy na zamówienie???????Bo normalnemu człowiekowi takie plugastwa nawet na myśl nie przychodzą.MYŚLENIE NIE BOLI,NIE MA CO SIĘ BAĆ,WARTO PRÓBOWAĆ-chociaż co do tych dwóch to chyba usiłowanie nieudolne.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obywatel(2015-12-03 17:30) Zgłoś naruszenie 6613

    Do A: Tak, władza sądownicza obecnie stanowi jedyną tamę przeciwko samowoli jednowładzy wykonawczo-ustawodawczej oraz jest gwarantem praw i wolności obywatelskich. Szkoda tylko, że jakoś nikt o tym nie pamiętał też przez kilka ostatnich lat, kiedy demontowano - przy uciesze i poklasku społeczeństwa, nieświadomego, do czego to zmierza - sądownictwo powszechne kolejnymi pseudoreformami...Może jednak wreszcie nadejdzie jakieś opamiętanie po ostatnich wydarzeniach. Silne, niezależne, niezawisłe sądy to wszak fundament demokracji.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bartek(2015-12-03 17:31) Zgłoś naruszenie 3867

    uj to juz nic nieznaczy dzis TK uwiarygodnil mnie ze jest z parti po

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • stolarz podłogowy(2015-12-03 17:36) Zgłoś naruszenie 21

    Działania sejmu przypominają zabawę dzieciaków w piaskownicy. Niestety nie mamy już prawdziwych polityków potrafiących porozumieć się w normalny ludzki sposób. Ten styl uprawiania władzy zarówno jednej jak i drugiej strony sporów jest żałosny nic dobrego nie wnosi i przyczynia się wyłącznie do skłócenia Polaków. Wystarczy poczytać Państwa wpisy powyżej i normalnie myślący bezstronny człowiek widzi wyłącznie język nienawiści. Wartościowi ludzie już nawet nie próbują coś z tym zrobić, wystartowć w wyborach bo w tej chwili głową muru przebić się nie da.Trzeba spokojnie przeczekać nich się motłoch po łbach wytłucze i przegnie strunę tak że naród nie wytrzyma reagując.

    Odpowiedz
  • stolarz podłogowy(2015-12-03 17:40) Zgłoś naruszenie 8611

    Działania sejmu przypominają zabawę dzieciaków w piaskownicy. Niestety nie mamy już prawdziwych polityków potrafiących porozumieć się w normalny ludzki sposób. Ten styl uprawiania władzy zarówno jednej jak i drugiej strony sporów jest żałosny nic dobrego nie wnosi i przyczynia się wyłącznie do skłócenia Polaków. Wystarczy poczytać Państwa wpisy powyżej i normalnie myślący bezstronny człowiek widzi wyłącznie język nienawiści. Wartościowi ludzie już nawet nie próbują coś z tym zrobić, wystartowć w wyborach bo w tej chwili głową muru przebić się nie da.Trzeba spokojnie przeczekać nich się daremni krzykacze po łbach wytłucze i przegnie strunę tak że naród nie wytrzyma reagując.

    Odpowiedz
  • stolarz podłogowy(2015-12-03 18:10) Zgłoś naruszenie 2315

    Gdzieś tam na tyłach mej ulicy, bawią się dzieci w piaskownicy. Jest Zbyszek,Ewa i Beata, wokół nich Paweł sobie lata, na środku stoi Jarek plując i coś jak zwykle sobie knując. Ulica nasza dosyć spora i dużo tutaj jest bachora. Rodzice dbają o dzieciaczki, kupili im do piasku taczki, foremki,wiadra i łopatki, lecz wszystko psują te gagatki. No mówię wam co za dzieciska ! Ciągle im leci piana z pyska. Zamiast coś wspólnie wybudować, oni się muszą bombardować. Oj chyba się przebierze miarka ! Do piasku zlał się kotek Jarka -(ten co go Kryśka przyodziała), bo się pisiorka obawiała. Może ich jakiś cieć pogoni ? Bo rodzice to raczej nie - wszak niedaleko pada jabłko od jabłoni.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Księgarz(2015-12-03 18:45) Zgłoś naruszenie 4016

    Następnym razem proszę nie dawać panu Dudzie książek w sztywnych okładkach! Następnym razem dajcie mu do ręki tylko wydanie Konstytucji w miękkiej okładce, najlepiej broszurkę, to już jej nie złamie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tadeusz(2015-12-03 18:52) Zgłoś naruszenie 3944

    Osądź pan Tuska i tą całą bandę POpaprańców

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • anka(2015-12-03 19:01) Zgłoś naruszenie 2625

    Wybór sędziego TK, wybór marszałka Sejmu, prezesa NIK, prezesa NBP-u, Rzecznika Praw Obywatelskich czy kogo tam jeszcze, to są akty indywidualne, nie akty normatywne i jako takie nie podlegają kontroli Trybunału. Nie ma zatem żadnych podstaw sądzić, że dzisiejsze orzeczenie cokolwiek zmienia w sprawie wyboru nowych pięciu sędziów. Ono nic nie zmienia, w tej sprawie Sejm jest całkowicie suwerenny. Unieważnił wybór z października, wybrał pięciu nowych sędziów i nie ma od tego odwołania.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kp(2015-12-03 19:02) Zgłoś naruszenie 2960

    Ja sie dziwę, że to coś co nazywa się prof. Zimmermann jest profesorem.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • mm(2015-12-03 19:32) Zgłoś naruszenie 2316

    w takim razie trzeba zmienić konstytucje!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ko12(2015-12-03 20:22) Zgłoś naruszenie 3426

    Najpierw PO wstawilo sedziow zeby ich nie pozamykali za oszustwa (zyrandol i skowirowke ) i nikt nie robil afer bo kredyry brali zadluzajac naszych wnukow .A jak ktos chce ich roxliczyc to hsk walcza zeby prawda ich zlodzoejstwa skali nie wyszla na jaw...zdrada 8 hanba...

    Odpowiedz
  • PRL powróciła(2015-12-03 20:46) Zgłoś naruszenie 41

    Zostało 14/15 sędziów TK wybranych z poręki PO-PSL. .N ie trzeba więcej pisać. Polityczny wyrok TK nie ulega wątpliwości. Takie wyroki to tylko były za komuny., gdzie wszyscy byli z poręki PZPR. Teraz 14/15 sędziów jest z poręki PO-PSL.. Taki sam układ jak za PRL.. Tak nie powinno być. Musi być nowy niezależnie wybierany TK.

    Odpowiedz
  • dr(2015-12-03 21:22) Zgłoś naruszenie 50

    Uczelnie socjalistyczne „wyprodukowały” wykwalifikowane kadry, które wykazują aktywność zawodową wg kryterium zaangażowania partyjnego

    Odpowiedz