statystyki

Wydatki publiczne: Obywatele nie muszą wiedzieć, co zlecają urzędnicy

autor: Patryk Słowik02.12.2015, 08:36; Aktualizacja: 02.12.2015, 09:16
NSA podkreślił, że zewnętrzne ekspertyzy rzeczywiście służyły realizacji celu publicznego.

NSA podkreślił, że zewnętrzne ekspertyzy rzeczywiście służyły realizacji celu publicznego.źródło: ShutterStock

Obywatele nie muszą wiedzieć, jak wyglądają ekspertyzy zlecane przez urzędników. Opinie specjalistów nie służą bowiem do publicznie prowadzonej debaty, lecz wyłącznie do wydania decyzji przez organ administracji.

Brak zawartości do momentu zaakceptowania cookie


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Ale redaktor "wolnej prasy" musi wiedzieć, że(2015-12-02 09:48) Zgłoś naruszenie 70

  ...to pachnie wypaczeniami i przekrętami - tak pokazuje życie. Obywatele nie muszą się tym interesować co zdecydują specjaliści, ale informacje na te tematy powinny do nich poprzez media specjalistyczne płynąc (nie dotyczy to utajnionych dla dobra państwa decyzji). To jest dla dobra wszystkich, by decydentom patrzeć na "ręce". Skąd się ten gość urwał, najpierw nie informuje się społeczeństwa o jednym (błahym znaczeniu) później o drugim (już mnie błahym), a na końcu mamy państwo totalitarne z ubezwłasnowolnionym narodem. Czy o to komuś chodzi?.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-12-02 16:44) Zgłoś naruszenie 30

  .... i ile , od tych zleceń biorą w łapę - też .

  Odpowiedz
 • Do moderatora(2015-12-02 10:57) Zgłoś naruszenie 00

  Czy nie można poprawić edytora tekstu tak jak było poprzednio, obecnie dłuższy tekst się zlewa w jedną "kupę". Wyskakują dziwne znaki . Praktycznie nie mam wpływu na kształt wierszy tak jak kiedyś - zamierzone odstępy między wierszami są zlewane - kiedys tak n ie było, jest gorzej. . U mnie po wciśnięciu "Dodaj komentarz" brak jest potwierdzenia , że coś się w ogóle wydarzyło i wiele komentarzy za pierwszym razem nie jest przyjmowanych. Jeżeli to możliwe , proszę nad tym popracować, chyba, że takie było zamierzenie..

  Odpowiedz
 • kontrola(2015-12-07 10:02) Zgłoś naruszenie 00

  I teksty ekspertyz, i KWOTY które za nie ZAPŁACONO, powinny być UPUBLICZNIANE i udostepniane na każde życzenie obywatela. Dotycza bowiem i spraw Polaków i PIENIEDZY Polaków, których wydatkowanie powinno być KONTROLOWANE. Bardzo często pod przykrywką ZBEDNYCH pseudo-ekspertyz, wydatkowane są wielkie pieniądze obywateli. Czas z tym skończyć.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane