statystyki

PG: Wybór pięciu sędziów TK to za dużo

autor: MK01.12.2015, 07:25; Aktualizacja: 01.12.2015, 08:18

Przepis ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (Dz.U. z 2015 r. poz. 1064) w zakresie, w jakim pozwolił na wybór przez poprzedni Sejm dwóch sędziów, których kadencje miałyby się rozpocząć dopiero w grudniu, łamie ustawę zasadniczą.

Reklama


Reklama


Tak twierdzi prokurator generalny w stanowisku wyrażonym do sprawy zainicjowanej przed TK wnioskiem grupy posłów. Jego zdaniem ustrojodawca nie bez powodu przyjął konstrukcję, zgodnie z którą kadencja sędziów TK jest zindywidualizowana. Ma to bowiem „zabezpieczać przed monopolizowaniem decyzji o wyborze grupy sędziów przez aktualną większość parlamentarną”.

To jedyne zastrzeżenie, jakie zgłosił Andrzej Seremet. Nie podzielił bowiem pozostałych wątpliwości co do pozostałych 11 zarzutów zgłoszonych przez posłów, w tym m.in. tego o braku kadencyjności prezesa i wiceprezesa TK. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

  • BoloiLolo(2016-04-08 06:41) Odpowiedz 00

    Czy potrzebny jest nam taki TRYBUNAŁ skoro jak podała Polska Telewizja w jednym z wywiadów że nie wyegzekwował 40 swoich wyroków,,, to być może jest niepotrzebny skoro nie ma siły sprawczej ,,,,niech specjaliści to wysoko ocenią.....Bardzo daleko nam, do sprawiedliwości moje trzy pozwy w Sądach Gdańskich odbiły się jak od ściany z Betonu Ciężkiego ale nie tylko moje nawet największe Kancelarie Prawne Krakowa Oraz Warszawy się potknęły ,,,przypatrzmy się jak działa Amerykański Wymiar Sprawiedliwości,,,jak Amerykański Bankier Bernard Madoff narobił machlojek to Sędzia Amerykański w przeciągu pół roku załadował ""Torpedę"" dalekiego zasięgu na 140 lat i nawet gdyby zakopał złoto lub dolary to ich nigdy nie zobaczy chyba że w grobie na innych falach,,,i żaden Adwokacina nie próbował mącić wody Sędziemu...Niech czytelnicy sami ocenią czy prawo jest niedobre ,,,czy Sędziowie mają do wyboru za niski pułap kar w katalogu....Zauważyć należy oraz zważyć FAKTUM że został naruszony powszechny interes społeczny co wzbudziło brak zaufania do Państwa Polskiego za czasów Platformy Obywatelskiej oraz brak właściwego nadzoru np. z tytułu afery Amber Gold oraz innych. Na to wszystko patrzał i widział Wielki Trybunał Dziadków i zero reakcji patrząc na wykonywane zło dla narodu,,, niech czytelnicy sami ocenią czy ten stan niemrawego Prawa oraz Sędziów wymaga naprawy......

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama