statystyki

Porządki w CEIDG, czyli czyszczenie rejestrowej stajni Augiasza

autor: Krzysztof Chyba, Leszek Jaworski27.11.2015, 00:00; Aktualizacja: 27.11.2015, 07:16
Uproszczenie procedury wykreślania z urzędu przedsiębiorców z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), zmniejszenie danych wymaganych we wniosku i umożliwienie rezygnacji z wpisu w rejestrze przed rozpoczęciem działalności gospodarczej - to wybrane zmiany, które wynikają z najnowszej nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

Uproszczenie procedury wykreślania z urzędu przedsiębiorców z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), zmniejszenie danych wymaganych we wniosku i umożliwienie rezygnacji z wpisu w rejestrze przed rozpoczęciem działalności gospodarczej - to wybrane zmiany, które wynikają z najnowszej ustawy z 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1893). Zmian jest więcej, bo wprowadzono obowiązek podawania adresu, do którego przedsiębiorca ma tytuł prawny, pod rygorem wykreślenia. Uproszczono dokonywanie sprostowań wpisów - organy gmin, urzędów skarbowych czy GUS będą miały możliwość dokonywania zmian błędnie podanych informacji. Znacznie skróci to czas oczekiwania na wprowadzenie do wpisu prawidłowych danych.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane