statystyki

Najbardziej zapracowanych praca uszczęśliwia

25.11.2015, 13:12; Aktualizacja: 25.11.2015, 13:33

Prawnicy, którzy przesiadują w kancelarii ponad 60 godzin tygodniowo co do zasady są bardziej zadowoleni ze swojej pracy oraz decyzji o wyborze takiego a nie innego zawodu.

Do takiego wniosku doszli badacze z Uniwersytetu w Indianie, którzy przeanalizowali szczegółowe dane na temat prawie 520 adwokatów ze stanu Indiana. I okazało się, że ci, którzy spędzają w pracy więcej niż 60 godzin w tygodniu, bardziej niż ci mniej zapracowani, doceniają kulturę organizacyjną swojej firmy i są przekonani, że pozwala im ona na rozwój. Co więcej, właśnie w tej grupie znalazło się najmniej osób deklarujących, że żałują swojej decyzji o wyborze zawodu. Są także najbardziej zadowoleni ze swoich zarobków, uważają, że dzięki swojej pracy mogą zajmować się wystarczającą liczbą spraw pro bono oraz mają najsilniejszą wiarę w to, że rynek usług prawniczych odbije się od dołka, w jakim znalazł się po kryzysie. Ci najbardziej zapracowani są jednocześnie najbardziej skłonni, aby namawiać młodych ludzi do wyboru kariery prawniczej.


Pozostało jeszcze 32% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane