statystyki

PiS odbiera przestępcom przywilej. Nowy rząd odwraca skutki nowelizacji kodeksu karnego i kodeksu postępowania karnego z lutego 2015 r.

autor: Ewa Ivanova23.11.2015, 07:56; Aktualizacja: 23.11.2015, 09:53
Prawo

Od początku skrócenie okresów przedawnienia było krytykowane przez środowisko prokuratorskie. źródło: ShutterStock

Koniec z liberalizacją prawa karnego. PiS zabiera się do odwracania skutków reform poprzedniego rządu obowiązujących od 1 lipca.

reklama


reklama


Nie dojdzie do przedawnienia kilku ważnych wątków sprawy mafii paliwowej, które toczą się przed sądami I instancji. Nie zostaną umorzone m.in. zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej czy fałszowania dokumentacji. Wszystko za sprawą projektu PiS, który odwraca skutki nowelizacji kodeksu karnego i kodeksu postępowania karnego z lutego 2015 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 396).


Pozostało jeszcze 89% treści

PROMOCJA
Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc już od 33,00 złZamów abonament

Przeczytaj artykuł
Koszt SMS-a 2,46 złZapłać sms-emMasz już kod?
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

reklama

  • Jorgy(2015-11-24 11:21) Odpowiedz 71

    Swietne wiadomości, miód na serce, mam nadzieję że na tym się nie skończy. Pozdrawiam.

  • Obserwator(2015-11-23 14:57) Odpowiedz 61

    Przestępców PiS zawsze miał przeciw sobie . To jest elektorat PO , co POtwierdzają
    badania głosowań na Prezydenta Komorowskiego i PO w Zakładach Karnych.
    Dobrze , że to robią. Bezkarność rozzuchwala i POwoduje wzrost przestępczości.

  • hiena(2015-11-24 11:47) Odpowiedz 52

    Płacz i zgrzytanie zębów w Komitecie Obrony Demokracji po otrzymaniu tej informacji

  • DuchŚwiątkowskiego(2015-11-24 15:16) Odpowiedz 30

    Jakby tak jeszcze sprowadzili do normalności superprawo (p)osłam - skończyć z lotami samochodowymi czy braniem kaski na autko gdy się go nima no i prawka takoż brakkkale kasiorka ryczałcikiem leci. Tego żąńą śą parlamentana nie dotknęła a wręcz przyciwnie - dogmatwała.

  • Obserwator(2015-11-23 14:47) Odpowiedz 31

    Po częstości wystęPOwania w telewizjach Petru z jego "żmijami ", zakładaniu KOD
    przez "Gazetę Wyborczą " , bezczelne zachowanie p. Lewickiej i horrendalną "nagonkę"
    na Prezydenta i nowy rząd , widać , że jest to walka "na śmierć i życie"
    Prezydent i PiS nie mają wyboru. Albo wygrają tę walkę , albo zostaną zniszczeni.

  • markant(2015-11-23 21:54) Odpowiedz 20

    Na tym forum sami frustraci

  • dociekliwy(2015-11-24 11:02) Odpowiedz 20

    Mam pytanie kiedy będzie nowela kodeksu karnego dotycząca przedawnienia,a mianowicie "że zasiadanie w instytucjach gdzie obowiązuje imunitet nie wlicza się do okresu przedawnienia"

  • w(2015-11-23 08:45) Odpowiedz 10

    Czy ludzi którzy brali w tworzeniu tych i innych ustaw to nienależycie wykonujący obowiazki itp. jak sami pewnie nieraz innyh m wytykali bedącym na bruku, czy będą zwolnieni beż żadnych albo marnymni odprawami, czy ukradną duze sumy za gnębienie czy sądy i cały ten też wymiar to sparwiedliwi ,madrzy ludzie pytan tego pokroju jest wiele !

  • znawcatematu(2015-11-25 12:18) Odpowiedz 10

    :) tylko chyba nikt nie bierze pod uwagę, że można zastosować KAŻDĄ ustawę obowiązującą choćby jeden dzień w czasie pomiędzy czynem a orzeczeniem, jeśli tylko jest względniejsza ;)

  • Kuba(2015-11-23 12:25) Odpowiedz 11

    Brawo PIS - lapać ta Mafie z PO.

  • enzo(2015-11-24 15:43) Odpowiedz 11

    @Obserwator; człowieku idź się leczyć na te swoje omamy, zresztą dość charakterystyczne dla wiadomej sekty.

    A przestępcę można i z ciebie zrobić. Już ci skazańcy w I instancji z CBA wiedzieliby co zrobić w tym celu.

  • prokurator(2015-11-23 21:28) Odpowiedz 11

    Pierwszy pod noz zlodziej i przestepca Komorowski,areszt tymczasowy na 3 miesiace za rabowanie mienia panstwowego

  • Sprawiedliwy(2015-11-23 16:42) Odpowiedz 11

    Ścigać,nękać szukać żywych lub martwych !

  • darth maul(2015-11-23 16:08) Odpowiedz 11

    tak trzymać, nie wprowadzać prawa czarn...ów z USlamdu i beżowych lewaków z UE.

  • Wiem, co mówię!(2016-02-09 20:56) Odpowiedz 02

    Zmiany w procedurze karnej wprowadzone przez rząd PO-PSL w 2015r. doprowadziły do paraliżu pracy dochodzeniowo-śledczej. Policjanci, prokuratorzy zamiast zajmować się wykrywaniem i ściganiem przestępców zajmują się tworzeniem zbiorów akt, kserowaniem dokumentów, bezsensowną anonimizacją danych, wypełnianiem dziesiątek druków, rubryk, wklepywaniem informacji do przeróżnych systemów. Wszystko to sprawia nieodparte wrażenie, jakby było obliczone na całkowity paraliż tych służb. Sama anonimizacja danych zajmuje ogrom czasu. Dla niewtajemniczonych: ustawa o ochronie świadka .... nakłada bezwzględny obowiązek anonimizacji danych adresowych wszystkich świadków, we wszystkich przypadkach. Przykład z życia: żona składa zawiadomienie, że mąż się nad nią znęca. Jako świadków przestępstwa wskazuje czworo ich dzieci, małżonków tych dzieci, dziesięcioro dorosłych wnuków. Ponadto wskazuje wszystkich sąsiadów z klatki schodowej, których jest trzydzieścioro. Dla nikogo nie jest chyba tajemnicą, że podejrzany, czyli "mąż" wszystkich doskonale zna i wie, gdzie mieszkają. Ale nie, ustawa nakłada obowiązek anonimizacji danych adresowych wszystkich świadków. W jakim celu? Aby ten własnie "mąż" nie znał ich adresów. Takich absurdów i bubli prawnych jest o wiele więcej. Sporządzenie prostego aktu oskarżenia zajmuje kilka godzin! Generalnie lepiej doprowadzić, do takiego czy innego umorzenia, niż do aktu oskarżenia! To tylko czubek góry lodowej. Szkoda gadać. Jestem apolityczny, jednak wiem, o czym piszę! Myślę, że inni z "branży" również wiedzą o co chodzi i się ze mną zgadzają. Przepisy wymagają pilnych zmian! Prawo nie powinno paraliżować służb a tym samym dawać fory przestępcom. Brawa dla tych, którzy to dostrzegli i chcą zmian. Kimkolwiek by oni nie byli...