statystyki

ABW nie ujawnia informacji o systemie śledzenia aut

autor: Ewa Ivanova05.11.2015, 17:00
ABW

Istotną rolę odgrywają tu zresztą ograniczenia prawa do informacji, wynikające z przepisów o ochronie informacji niejawnych i innych tajemnicach ustawowo chronionych.źródło: Newspix

Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego gen. Dariusz Łuczak odmówił udzielenia informacji o tym, czy jego służba korzysta z danych z systemu ARTR. To skrót od nazwy „Automatyczne Rozpoznawanie Tablic Rejestracyjnych”. System wykorzystuje kamery obserwujące drogę, przetwarza obraz i pozwala na zlokalizowanie pojazdu o konkretnym numerze rejestracyjnym. Wykorzystywany jest do śledzenia aut.

Z wnioskiem o udzielenie informacji w tej sprawie zwróciła się do ABW Sieć Obywatelska. Powołała się na ustawę o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. z 2014 r. poz. 782 ze zm.). Dopytywała, gdzie ABW korzysta z systemu, czy do jego obsługi wykorzystuje usługi firmy zewnętrznej i jak długo takie informacje przechowuje.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • nawako(2015-11-06 04:14) Zgłoś naruszenie 00

  I mamy Korę Północną w Unii Europejskiej. Ten kraj to totalne szpiegowanie. Szpieguja ci co maja brud za pazurami

  Odpowiedz
 • cd(2015-11-05 22:25) Zgłoś naruszenie 00

  Czyli totalna inwigilacja?, Folwark Zwierzęcy? czy już ukryty faszyzm? a może Matrix?

  Odpowiedz
 • cd(2015-11-05 22:30) Zgłoś naruszenie 00

  Jeżeli Trybunał stwierdza niezgodność z Konstytucją elementów Prawa to powinien od razu Orzec kto jest winny wprowadzeniu takiego prawa i to nie osób zbiorowych a konkretnie prawników z poleceniem odsunięcia ich Zawodu prawniczego. Inaczej to ciuciubabka wywołująca wzrost zatrudnienia pseudo fachowców.

  Odpowiedz
 • serce i rozum(2015-11-05 17:19) Zgłoś naruszenie 00

  Inwigilacja wszelkiej maści służb jest w Polsce permanentna.Oczywistą oczywistością jest,że wykorzystuje się najnowsze technologie-jawne i niejawne by pozyskiwać wszelakie dane.Nikt z dysponentów takiej wiedzy nie jest szaleńcem i nie wyjawi tego.To wszystko gwarantują różnej maści ustawy i rozporządzenia.Cały świat inwigiluje wszystko i każdego-Polska nie jest tu wyjątkiem.Ktoś kto myśli,że jest inaczej jest po prostu dziecinnie naiwnym.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane