statystyki

Urzędnicy dyktują Sejmowi ustawy

autor: Ewa Ivanova23.10.2015, 07:18; Aktualizacja: 23.10.2015, 08:24
Sędziowie opowiadają, że wielokrotnie obserwowali podczas komisji sejmowych symbiozę między posłami koalicji a przedstawicielami ministerstwa.

Sędziowie opowiadają, że wielokrotnie obserwowali podczas komisji sejmowych symbiozę między posłami koalicji a przedstawicielami ministerstwa.źródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: bpr.sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski

Poselskie przedłożenia pisane w resorcie? To możliwe, skoro poselskie poprawki uzasadnia wiceminister.

Projekt zmian ustawy o ustroju sądów powszechnych został przepchnięty na ostatnim posiedzeniu Sejmu – przy sprzeciwie Senatu, I prezes Sądu Najwyższego oraz prokuratora generalnego. Chodzi w nim o to, aby w sporach sądowych o wynagrodzenie wytoczonych np. przez sędziego czy dyrektora sądu minister sprawiedliwości z urzędu występował w charakterze interwenienta ubocznego.

Konsultacje z resortem

Formalnie projekt był inicjatywą poselską PO. Jednak we właściwościach pliku druku sejmowego 3743 widniał jako autor: bolonkowski (po pewnym czasie dokonano zmiany i pojawiło się inne nazwisko). Traf chciał, że w resorcie zastępcą dyrektora departamentu legislacyjnego jest Jan Bołonkowski. Czy to on był rzeczywistym autorem inicjatywy?


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • Człowiek(2015-10-23 10:04) Zgłoś naruszenie 00

  DZIĘKUJĘ ZA ZAJĘCIE SIĘ W KOŃCU NAJWAŻNIEJSZYM W TYM KRAJU PROBLEMEM.

  KAŻDĄ USTAWĘ TA BANDA PRZEKSZTAŁCI. NAWET JAK PLATFORMA NAPISZE DOBRĄ USTAWĘ (CO JEST NIEMAL NIEMOŻLIWE) TO TE ŁACHUDRY I TAK JA ZMIENIĄ..

  Pozdrawiam wszystkich w sprawie śmieci. Będzie za nie niedługo tak płacili (kary Unii) że Wam się odechce sejmowych rządów urzędników.

  Odpowiedz
 • sa(2015-10-23 14:21) Zgłoś naruszenie 00

  Jak mamy takich wybrańców w Sejmie,Senacie o niskim poziomie, krzykaczy, pieniaczy, trunkowych ,obżarciuchów za nasze-karty RP w knajpach i tam uzgadniane przy kielichu różnych spraw tendencji dla RP, to trudno się dziwić takim przepisom, powstałym ustawom. Czas teraz przy WYBORACH pogonić tych wszystkich(info media ) krętaczy, nieudaczników, nepotyków, kolesi partyjnych co rozwali wiele firm SP i dobrze im się dalej powodzi , w następnych uzdrawiają je ??? !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane