statystyki

TK wciąż nie ujawnia kwot wynagrodzeń na umowach

autor: Ewa Ivanova28.09.2015, 07:20; Aktualizacja: 28.09.2015, 07:55
Prezes TK polemizuje też z tezą, że chodzi o kwoty wynagrodzeń osób pełniących funkcje publiczne.

Prezes TK polemizuje też z tezą, że chodzi o kwoty wynagrodzeń osób pełniących funkcje publiczne.źródło: ShutterStock

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie będzie musiał ponownie rozstrzygnąć spór między prezesem Trybunału Konstytucyjnego a stowarzyszeniem Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Kością niezgody stały się umowy o dzieło i zlecenia zawierane przez organ.

Sieć poprosiła w kwietniu 2014 r. o udostępnienie ich treści. Prezes TK ujawnił skany dokumentów, ale zaczernił kwoty wynagrodzeń w umowach z osobami fizycznymi, które nie były funkcjonariuszami publicznymi. Choć przekonywał, że prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu ze względu na prywatność osoby fizycznej – jak wynika z art. 5 ustawy o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 782) – nie wydał jednak wymaganej w tym przypadku decyzji administracyjnej, lecz odpowiedział zwykłym pismem.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • samorządowiec(2015-09-28 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    Prezes TK nie ma racji. Zatrudnione osoby są przez nas podatników i przez nas opłacane. Nie ważne że nie są funkcjonariuszami publicznymi. Mamy prawo wiedzieć na co i ile nas podatników kosztuje TK.Nie wyobrażam sobie by państwo szczycące się demokratycznym ukrywało etaty instytucji publicznych i wysokość zarobków tam zatrudnionych. Niedawno SA w Lublinie nakazał prezydentowi podanie inwentycznych informacji o zatrudnionych w UM (chodziło o podwyżki i premie).

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane