Monitoring na własnej posesji nie zawsze legalny

autor: Natalia Ryńska09.09.2015, 07:00
kamera przy domu

Problem pojawia się, gdy zamontowane urządzenie rejestruje obraz w taki sposób, że widać co dzieje się na sąsiednich nieruchomościachźródło: ShutterStock

Montując kamery w celu zwiększenia bezpieczeństwa swojego mienia trzeba pamiętać o prawach sąsiadów. Sprzęt nie może ingerować w ich prawo do prywatności.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • hahahaha(2015-09-09 19:30) Zgłoś naruszenie 93

    Doczekamy się momentu kiedy monitoring będzie na własnej posesji obowiązkowy żeby podglądać nas czy nie krzyczymy na dzieci. Oczywiście do czasu jak włamie się na naszą posesję islamski emigrant, wtedy monitoring będzie nielegalny, rasistowski i ksenofobiczny...

    Odpowiedz
  • Broszurka(2015-09-09 11:39) Zgłoś naruszenie 40

    To nie wyrok, to pouczenie pozwanego, bez jakichkolwiek konsekwencji. Funkcjonowanie WSA jest pozbawione logiki.

    Odpowiedz
  • Newton z Żoliborza(2015-09-09 20:08) Zgłoś naruszenie 32

    orzeczenie sędziów jest wzięte oczywiście z Mrożka, tylko nie potrafili podać paragrafu.
    Jakiś czas temu sąd orzekł - że ksiądz musi dzwonić rzadziej i ciszej - na skargę że dzwoni jak opętany.
    Paranoja ma się coraz lepiej, a Główny Polskozbaw dostał nagrodę od Forum Ekonomicznego. Kłania się Daukszewicz: szkoda że nie z fizyki.

    Odpowiedz
  • JAN(2015-09-10 07:37) Zgłoś naruszenie 32

    A KAMERY W SAMOCHODACH ,ICH WŁAŚCICIELE TEŻ NIE POWINNI NAGRYWAĆ

    Odpowiedz