statystyki

Nieuczciwości praktyki nie należy domniemywać

autor: Małgorzata Kryszkiewicz08.09.2015, 07:39; Aktualizacja: 08.09.2015, 10:16

Ogranicza wolność gospodarczą, podważa regulacje z zakresu ochrony konkurencji i konsumentów i godzi w tajemnicę handlową – tak koncepcję PSL na walkę z brakiem równowagi w stosunkach pomiędzy silnymi ekonomicznie, skonsolidowanymi sprzedawcami (np. sklepy wielkopowierzchniowe) a dostawcami żywności i produktów spożywczych ocenia Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zrzeszająca tych pierwszych.

Kontrowersje wywołuje wniesiony do Sejmu przez ludowców projekt ustawy o zwalczaniu nieuczciwych praktyk rynkowych przedsiębiorców zajmujących się obrotem produktami spożywczymi lub rolnymi wobec dostawców tych produktów. Jutro odbędzie się jego I czytanie na posiedzeniu komisji gospodarki. POHiD wskazuje, że jest on nie do przyjęcia już choćby dlatego, że dyskryminuje firmy ze względu na rodzaj prowadzonej działalności (sklepy wielkopowierzchniowe). W jej ocenie propozycje zmierzają do arbitralnego ograniczenia wolności gospodarczej oraz zmieniają zasady swobodnego prowadzenia działalności i zawierania umów. Projekt bowiem zakazuje zawierania określonych porozumień między przedsiębiorcami (np. stosowania rabatów).


Pozostało jeszcze 37% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane