statystyki

Prawnik na wszelki wypadek

10.08.2015, 06:58; Aktualizacja: 10.08.2015, 15:46

Sama obawa strony wynikająca z braku wiedzy prawniczej, nie może stanowić wystarczającej podstawy do przyznania jej pełnomocnika z urzędu.

I.G. i E.G. w sprawie przeciwko ZUS dotyczącej należności z tytułu odpowiedzialności spadkobierców za nieopłacone przez spadkodawcę składki, wystąpiły o ustanowienie pełnomocnika z urzędu. Do wniosku załączono oświadczenia o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania, z których wynika, że E.G. pozostaje w związku małżeńskim, ma dwójkę dzieci, jej miesięczny dochód netto wynosi 2.786 zł., a wydaje dokładnie tyle ile zarabia. Według oświadczenia I. G. również pozostaje w związku małżeńskim, ma dwójkę dzieci, jej miesięczny dochód netto wynosi 8.660 zł., natomiast wydatki przewyższają tę kwotę i oscylują w granicach 9.240 zł.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • a(2015-08-10 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    Adwokat z urzędu jest jeszcze bardziej niebezpieczny od sądu. To sitwa wystarczy ,że nie odbierze poczty i postępowanie zostanie umorzone postanowieniem , które póżniej tamuje drogę doi wznowienia postępowania. Z drugiej strony dla kogo to prawo jest skoro ono jest takie niezrozumiałe!!
    Skoro jest nie zrozumiałe to można je dowolnie interpretować i dowolnie przekręcać. To wstyd nawet wydawać takie wyroki. Sędziowie chyba głównie są szkoleni jak zostać największym cwaniakiem i oszustem. Prawo jest dla ludzi a nie dla cwaniaków.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane