statystyki

Prawnik wie lepiej niż klient

23.07.2015, 05:18

Sam fakt wyznaczenia pełnomocnika z urzędu do sporządzenia skargi konstytucyjnej nie jest równoznaczny z obowiązkiem przygotowania przez niego tego środka prawnego. Nawet jeżeli takie jest życzenie klienta – uznał Sąd Apelacyjny w Białymstoku.

Reklama


Radca prawny P.B. został wyznaczony pełnomocnikiem z urzędu J.J. na podstawie art. 48 ust. 2 ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Miał on za zadanie wnieść skargę konstytucyjną celem zbadania zgodności z ustawą zasadniczą przepisów, na podstawie których zapadły orzeczenia w sprawach przeciwko J.J. Radca prawny skargi nie napisał, za to przedstawił sądowi opinię prawną o braku podstaw i możliwości do wniesienia tego środka prawnego oraz wniósł o zwolnienie go z obowiązku reprezentowania J. J.. Dokument sporządził nie rozmawiając uprzednio ze swoim klientem, pomimo iż na taki kontakt liczył J.J., który przebywał wówczas w areszcie śledczym.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama