statystyki

Prawnik wie lepiej niż klient

23.07.2015, 05:18

Sam fakt wyznaczenia pełnomocnika z urzędu do sporządzenia skargi konstytucyjnej nie jest równoznaczny z obowiązkiem przygotowania przez niego tego środka prawnego. Nawet jeżeli takie jest życzenie klienta – uznał Sąd Apelacyjny w Białymstoku.

Reklama


Radca prawny P.B. został wyznaczony pełnomocnikiem z urzędu J.J. na podstawie art. 48 ust. 2 ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Miał on za zadanie wnieść skargę konstytucyjną celem zbadania zgodności z ustawą zasadniczą przepisów, na podstawie których zapadły orzeczenia w sprawach przeciwko J.J. Radca prawny skargi nie napisał, za to przedstawił sądowi opinię prawną o braku podstaw i możliwości do wniesienia tego środka prawnego oraz wniósł o zwolnienie go z obowiązku reprezentowania J. J.. Dokument sporządził nie rozmawiając uprzednio ze swoim klientem, pomimo iż na taki kontakt liczył J.J., który przebywał wówczas w areszcie śledczym.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama