statystyki

Włochy naruszają prawa par homoseksualnych

21.07.2015, 16:52; Aktualizacja: 21.07.2015, 17:13

Nie zapewniając homoseksualistom możliwości zawarcia związków partnerskich, włoskie władze ograniczają ich prawo do życia rodzinnego i prywatnego - uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

Reklama


Skargę do ETPC złożyły trzy pary gejowskie z długim strażem, którym lokalne urzędy odmówiły wydania zgody na zawarcie małżeństwa. Sprawa jednej z nich trafiła w końcu do Trybunału Konstytucyjnego, który uznał wprawdzie, że instytucja małżeństwa zarezerwowana jest dla par heteroseksualnych, ale zasugerował, że parlament może przyjąć umożliwiające zawieranie związków cywilnych przez homoseksualistów. Do tej pory włoscy deputowani nie doszli jednak do porozumienia w sprawie uchwalenia takich regulacji i Włochy pozostają obecnie jednym z ostatnich krajów Europy Zachodniej, gdzie pary gejów i lesbijek nie mogą zalegalizować swoich związków.


Pozostało jeszcze 49% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama