statystyki

Uber chce walczyć przed trybunałem luksemburskim

21.07.2015, 13:17; Aktualizacja: 21.07.2015, 14:14

Trybunał Sprawiedliwości UE może rozstrzygnąć, czy Uber świadczy usługi informacyjne, czy też jest firmą przewozową, która powinna przestrzegać tych samych przepisów krajowych, co wszystkie korporacje taksówkarskie w państwach Unii Europejskiej.

Reklama


Kalifornijska firma, która stworzyła popularną aplikację łączącą pasażerów z kierowcami bez licencji i umożliwiającą zamawianie przejazdów, ogłosiła w tym tygodniu, że sąd w Barcelonie zgodził się wystąpić do TSUE z pytaniem prejudycyjalnym na kanwie jej sporu z hiszpańskim związkiem zawodowym taksówkarzy. Protesty profesjonalnych kierowców zmusiły w końcu Uber do zawieszenia swojej działalności w Hiszpanii. Firma z San Francisco oczekuje jednak, że trybunał w Luksemburgu uzna, że przepisy krajowe szczegółowo określające warunki działalności korporacji taksówkowych w poszczególnych krajach europejskich nie mają zastosowania w przypadku podmiotu świadczącego usługi drogą elektroniczną.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama