statystyki

Nie było powodu do aresztowania handlarza dopalaczami

15.07.2015, 15:52; Aktualizacja: 15.07.2015, 16:09

Wobec znowelizowanych przepisów, aby zastosować tymczasowe aresztowanie, konieczne jest wykazanie okoliczności, z których wynika, że sprawca będzie utrudniał postępowanie karne lub ponownie popełni nowe, ciężkie przestępstwo - to komentarz Sądu Okręgowego w Katowicach do decyzji o wypuszczeniu na wolność 20-latka podejrzanego o organizację dystrybucji narkotyku potocznie nazywanego "mocarzem".

Reklama


Zamiast aresztu tymczasowego sąd zdecydował o zastosowaniu dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w wysokości 10 tys. zł. Tłumaczył to tym, iż zgodnie z nową filozofią karania tymczasowe aresztowanie nie może pełnić funkcji kary za już popełnione czyny, nawet te najcięższe. - Podejrzany, jako jedyny z trzech zatrzymanych, przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Wobec jego postawy, zachowania i braku okoliczności przemawiających na jego niekorzyść, nie wykazano obaw o bardzo wysokim nasileniu zagrożenia dla prawidłowego toku postępowania - czytamy w oświadczeniu rzecznika prasowego katowickiego sądu okręgowego.


Pozostało jeszcze 20% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • wjw(2015-07-22 09:03) Zgłoś naruszenie 00

    Skończyło się prokuraturze przepisywanie do wniosku tylko formułek z kpk. Teraz trzeba się trochę bardziej postarać...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama