statystyki

Luka w przepisach o tymczasowym aresztowaniu

29.06.2015, 14:10; Aktualizacja: 29.06.2015, 14:39

Czy po złożeniu poręczenia majątkowego jest jeszcze możliwość wstrzymania wykonania postanowienia o uchyleniu przedłużenia tymczasowego aresztowania do czasu rozpoznania zażalenia prokuratora? Rzecznik praw obywatelskich, powołując się na rozbieżności w praktyce sądów, zwróciła się do ministra o propozycje uregulowania tej kwestii.

Reklama


Z wnioskiem o zbadanie problemu zwróciła się do prof. Ireny Lipowicz Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Powstał on na tle sprawy, w której sąd rejonowy przedłużając tymczasowy areszt na kolejne trzy miesiące, zezwolił na uchylenie jego stosowania po wpłaceniu poręczenia majątkowego. Prokurator wniósł zażalenie na to postanowienie dotyczące zamiany tymczasowego aresztu na poręczenie oraz złożył wniosek o wstrzymanie jego wykonania. Po wpłacie wymaganej sumy sąd przychylił się do wniosku prokuratora i wstrzymał wykonanie postanowienia do czasu rozpatrzenia zażalenia. 


Pozostało jeszcze 35% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama