TK: Zasady dziedziczenia udziałów po członku spółdzielni są zgodne z konstytucją

16.06.2015, 18:22; Aktualizacja: 16.06.2015, 18:32
Zdaniem TK gwarancja zrzeszania się wymaga też dostępu dla członków spółdzielni do pełnej informacji o procesie i celach przekształcania.osiedle, blok i para, nieruchomości, dom

Zdaniem TK gwarancja zrzeszania się wymaga też dostępu dla członków spółdzielni do pełnej informacji o procesie i celach przekształcania.osiedle, blok i para, nieruchomości, domźródło: Bloomberg

Trybunał Konstytucyjny rozpatrywał wniosek grupy posłów SLD, którzy zaskarżyli szereg przepisów Prawa spółdzielczego, w tym dotyczące zasad dziedziczenia udziałów po członku spółdzielni, ale też dotyczące przekształcania spółdzielni pracy w spółki prawa handlowego.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • zniesmaczona(2015-06-17 01:28) Zgłoś naruszenie 00

  Czy ten artykuł napisał jakiś pracownik, bo napewno nie dziennikarz, gazetki pt. GP? To jest coś tak bełkotliwego, bezsensownego, że mózg się lasuje już po przeczytaniu dwóch pierwszych akapitów.
  Bardzo proszę zwolnić z pracy tworcę tego dzieła. Jeśli to wolny strzelec to bardzo proszę o niekorzystanie z jego usług. Jeśłi to przedruk to bardzo proszę o niekorzystanie z tego źródła w przyszłości.

  Odpowiedz
 • Oberschlesien unser(2015-06-17 00:09) Zgłoś naruszenie 01

  Był Majdan w Kijowie - teraz czas na Śląski Majdan, polskie mohery raus ze Śląska!!
  Poloki to ta sama brudna rasa co ruskie!
  Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska, o Polsce i Śląsku: "Dać Polsce Śląsk to tak, jak dać małpie zegarek. No i po 80 latach widać, że małpa zegarek zepsuła."
  A ja dodam ze małpy to się trzyma w klatkach albo na łańcuchu!
  Jaki jest JEDYNY sukces polskiej gospodarki?? Wyżebrane niemieckie pieniądze z EU hahahaha
  poloki to są podludzie nie zasługom na ta piękna ziemia, poloki to slurzonce, białe murzyni, śmieci Europy, polak to makumba dla pana Ślązaka albo Niemca!
  Mój Majster tak mówi polki to się nadają ino na P Putzfrauen albo Prostituirte -sprzątaczki albo prostytutki, a poloki ino na Penner - menele i racjo mo!
  najwiynksze szczynscie dla poloka to najpierw zbierac smieci albo kartoffle u Niemieckiego Bauera potem kupic stary uzywany Niemiecki Volkswagen od Pana Niemca albo Pana Slonzaka przyjechać nim Niemieckom Autobahnom i sie chwalic nim u innych poloczkow!
  Polaki to się ina nadajom na mienso armatnie żeby ich poslac na wojna z ruskimi albo arabami co by robili miejsce dla cywilizowanych krajów!
  Hirschberg a nie jelenia góra, Hindenburg nie zabrze, Breslau nie wroclaw i Stettin nie szczecin! OBERSCHLESIEN nie śląsk, POMMERN nie pomorze!
  Niech Śląsk wróci na swoje miejsce do BUNDESREPUBLIK DEUTSCHLAND!
  Glück auf, Kameraden! Oberschlesien bleibt deutsch!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane