statystyki

Sąd nie odrzuci skargi z byle powodu

autor: Michał Kowalski28.05.2015, 10:54; Aktualizacja: 28.05.2015, 11:01

Gdy wezwanie do usunięcia braków formalnych pisma budzi wątpliwości co do jego treści, nie można z tego wyprowadzać skutków niekorzystnych dla strony.

TEZA Wezwanie strony do uzupełnienia braku formalnego pisma procesowego musi być na tyle precyzyjne, aby nie budziło wątpliwości, a zwłaszcza należy w nim dokładnie określić braki formalne oraz sposób ich usunięcia. Niezachowanie tego wymagania uniemożliwia odrzucenie skargi.


Pozostało jeszcze 92% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • sn(2015-05-29 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    Odrzucane przez sąd skargi powinny być dokładnie opisane o co chodzi z podaniem podstawy prawnej, bo po drugiej stronie jest Obywatel, nie wszyscy są prawnikami (lub ich nie stać na płatne porady), prawo zagmatwane nie z ich winy. Ponadto pisanie skarg na komorników dawało tyle efektu ,co w powiedzeniu do składu desek , lekceważono interwencje Obywateli , aż ta grupa się rozpasała tak ,że aż powstały afery ,zgnilizna, przekręty na wielką skalę (info media Mława, Łódzkie,Kalisz itp) .To powstało z pobłażliwości nadzoru sądowego ich działania , tolerancja kolesiostwa, nie chce pisać o czymś gorszym jak podawał b. Min. Gowin sitwie. itp. Rząd nie może się tym uporać od miesięcy , a chcą nami rządzić dalej!!!??? Wymagany jest aktualnie nadzór w RP silnego szefa.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane