statystyki

Jawność prawniczych dyscyplinarek: Bardziej i mniej przejrzyści

autor: Ewa Ivanova26.05.2015, 07:39

Radcy prawni, którzy od lipca uzyskają prawo do obron karnych, zmieniają zdanie w sprawie udostępniania wyroków sądów dyscyplinarnych.

Reklama


Jeszcze w lutym 2014 r. prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych w oficjalnym stanowisku uznawało, że przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 782 ze zm.) nie stosuje się w ogóle do ich orzeczeń dyscyplinarnych. Teraz niebieskie żaboty stawiają na jawność. Do refleksji skłoniły ich przegrane przed sądami administracyjnymi. To pod ich wpływem Ośrodek Badań, Studiów i Legislacji Krajowej Rady Radców Prawnych wydał specjalne stanowisko, w którym przyznaje, że orzeczenia stanowią informację publiczną i podlegają udostępnieniu. Pierwsze okręgowe izby już zaczęły udostępniać dokumenty.


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • N(2015-05-26 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Nadal jest tak, że jedni mają wszystko ujawniać inni nic albo mało co i w tzw. „majestacie prawa” nic nie można się dowiedzieć albo nie tak jak powinno, jeśli jest to potrzebne, poza tym z tymi postępowaniami dyscyplinarnymi jest tak jak można powiedzieć wszędzie, decydują ludzie i bardzo różnie, jednych skrzywdzą, drugich „wybielą”, innych ocenią po środku, czy zawsze istnieje „prawdziwa prawda”. Zapomnieli dodać, że to stowarzyszenie nie działa bezinteresownie, ten pan i inni członkowie są odznaczani Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, np. za swoje działania na rzecz przejrzystości życia publicznego i wzmacniania praw obywateli , rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników, a co to znaczy na co, kogo wpływają i jak !, zatem robią karierę i pytanie ile z tego mają również pieniędzy, jakie majątki, kto za nimi stoi, czy partia polityczna, czy inne różne „układy”, w zasadzie pokazują, że bez poparcia chyba głownie partii „ani rusz”, przecież jest jawność, codziennie w różnych mediach albo niektórzy na „żywo” mogą sobie pooglądać milionowe, przybywające fortuny współobywateli, a postępującego ubóstwa może lepiej nie ujawniać, o powszechnym poodnoszeniu standardów finansowych życia, czy bardziej już egzystencji jakoś cicho, tacy „wpływowi” tu prawnicy to pewnie inny świat , możliwe, że oderwany od rzeczywistości, niestety często od tej nieprzyjaznej, organizacji min tego typu przybywa, lubią „stołki”, „blaski fleshy”, kariery itd. a prawa obywatela są gdzieś tam z tyłu, i tak inni o nich decydują, lepiej lub gorzej, oceń sam !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama