statystyki

Zoll: Nie można pozwolić na upolitycznienie instytucji prokuratora generalnego

autor: Ewa Ivanova22.05.2015, 07:31; Aktualizacja: 22.05.2015, 08:11
Zdaniem profesora stanowiska PG bardzo dużo wnoszą do przebiegu sprawy przed TK

Zdaniem profesora stanowiska PG bardzo dużo wnoszą do przebiegu sprawy przed TKźródło: ShutterStock

Wykształciła się w prokuraturze grupa świetnych specjalistów od spraw konstytucyjnych. To byłaby wielka strata, gdyby z tego zrezygnowano - twierdzi Profesor Andrzej Zoll

Czy obligatoryjny udział prokuratora generalnego w postępowaniach przed Trybunałem Konstytucyjnym jest konieczny? Może posłowie koalicji mają rację, rezygnując z tego zapisu?

Propozycje takiej zmiany oceniam jako daleko idące nieporozumienie. Udział prokuratora generalnego jest wyjątkowo potrzebny i mam nadzieję, że w toku dalszych prac nad projektem ustawy zostanie ten błąd naprawiony. Proszę zwrócić uwagę, że nie mamy w naszym postępowaniu – jak np. w postępowaniu przed Trybunałem Sprawiedliwości UE – instytucji rzecznika generalnego, czyli takiej osoby, która dba o problem prawny w trakcie postępowania i przedstawia w tej sprawie opinię. Dziś prokurator generalny spełnia u nas właśnie podobną rolę.


Pozostało jeszcze 56% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • StAAbrA(2015-05-24 11:51) Zgłoś naruszenie 00

  Pan psor chce się z lekka przepoczwarzyć , przed śmiercią , tyle tylko , że już po ptokach .

  Odpowiedz
 • cd(2015-05-23 22:21) Zgłoś naruszenie 00

  Co pan opowiada? przecież Prokurator zawsze od początku istnienia tego zawodu -reprezentował Władcę a więc był pierwszym po nim egzekutorem polityki Władcy. Problem nie leży w tym komu podlega tylko w tym aby nie był świnią i nie oskarżał bezpodstawnie. Jeżeli Sądy byłyby chociaż w miarę sprawiedliwe to prokuratorskie krzywdy zostałyby znacznie zniwelowane. Opowiadanie o upolitycznieniach lub nie to bzdury. Panu Profesorowi zapewne chodzi o upartyjnianie a to już zupełnie inna sprawa.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-05-22 11:41) Zgłoś naruszenie 00

  Pozdrówka dla stojaka na parazolle .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane