statystyki

Znakowanie i dystrybucja chemii jak w UE

autor: Tomasz Kaczyński, Krzysztof Kumala19.05.2015, 08:30; Aktualizacja: 19.05.2015, 09:58

Duże zmiany w znakowaniu i zasadach dystrybucji preparatów chemicznych wprowadzi nowelizacja ustawy o substancjach chemicznych i ich mieszaninach, którą podpisał właśnie prezydent. Wprowadzi ona również sankcje, np. za wprowadzanie do obrotu detergentów, które nie spełniają wymogów unijnych rozporządzeń. Nowe przepisy wejdą w życie już w czerwcu.

Nowelizacja ustawy z 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 908) czeka już na opublikowanie w Dzienniku Ustaw i wejdzie w życie prawdopodobnie na początku czerwca. Jej celem jest dostosowanie polskiego prawa dotyczącego chemikaliów do przepisów unijnych. Między innymi do rozporządzenia (WE) nr 1907/2006 w sprawie rejestracji i autoryzacji chemikaliów w celu ich bezpiecznego stosowania (REACH) oraz rozporządzenia nr 1272/2008 w sprawie klasyfikacji, oznakowania i pakowania substancji i mieszanin (tzw. rozporządzenie CLP).


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane