statystyki

Co uszczęśliwia prawnika

18.05.2015, 00:52; Aktualizacja: 18.05.2015, 00:54

To, co zwykle kojarzy się z sukcesem w zawodzie prawnika, czyli wysokie zarobki, prestiżowe stanowisko w elitarnej kancelarii prawnej czy dyplom ukończenia wymarzonej uczelni, nie ma w zasadzie żadnego wpływu na życiową satysfakcję i dobre samopoczucie. Od partnerów w międzynarodowych firmach prawniczych dużo bardziej szczęśliwi są radcowie pracujący w służbie cywilnej i sędziowie.

Reklama


Takie wnioski płyną z pierwszego kompleksowego badania wyjaśniającego, co tak naprawdę uszczęśliwia przedstawicieli zawodów prawniczych. Jego autorzy profesor prawa Lawrence S. Krieger ze stanowego uniwersytetu na Florydzie i psycholog Kennon M. Sheldon z Uniwersytetu Missouri przeanalizowali oczekiwania, motywacje, zdrowie i przyzwyczajenia (w tym np. częstotliwość spożywania alkoholu) ponad 6,2 tys. praktykujących prawników z kilku amerykańskich stanów, a następnie skonfrontowali je z informacjami na temat ich miejsca i rodzaju pracy, wynagrodzenia, statusu społecznego i rodzinnego, a nawet osiągnięciami ze studiów.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama