statystyki

Błąd komornika, dyscyplinarka sędziego

autor: Ewa Maria Radlińska15.05.2015, 07:52; Aktualizacja: 15.05.2015, 09:04

Trudno oczekiwać, by sędzia zakładał, że komornik może podać błędne dane adresowe dłużnika, przez ponad rok ich nie sprostować, a w końcu nie powiadomić sądu o umorzeniu postępowania.

Reklama


STAN FAKTYCZNY


Pozostało jeszcze 96% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • dsf(2015-05-15 09:28) Zgłoś naruszenie 00

    Sędzia Przymusiński dość delikatnie lub w ogóle nie wypowiada się o tym co jest istotą tego tekstu. Faktem jest, że wskutek niedochowania staranności przez komornika posypało się całe postępowanie egzekucyjne, a przy tym ucierpiał dłużnik.
    Zastanawiająca jest jednak tendencja do ponownego stosowania staropolskiej zasady "Kowal zawinił Cygana powiesili". Od pewnego czasu jeżeli cokolwiek złego dzieje się w systemie wymiaru sprawiedliwości, to nie zaczyna się od ustalania przyczyn i eliminowania błędów, ale od postępowania dyscyplinarnego dla sędziego, który cokolwiek w sprawie podpisał (albo nie podpisał, choć powinien).
    Lud jest oburzony ? Rzućmy im jakiegoś sędziego na pożarcie i będzie spokój. Całe szczęście, że w sądownictwie dyscyplinarnym zaczynają się pojawiać orzeczenia, które jasno wskazują, że orzecznik nie odpowiada za całe zło tego świata.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama