statystyki

KRS krytykuje prezydencki projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym

07.05.2015, 13:05; Aktualizacja: 07.05.2015, 13:32

W swojej opinii z 5 maja negatywnie odniosła się m.in. do rozwiązania, które zezwala sędziom TK w stanie spoczynku na podejmowanie pracy w organach państwa oraz pomysłu wprowadzenia Rady Ministrów jako obligatoryjnego uczestnika postępowania przed trybunałem.

Reklama


Do KRS trafił projekt w wersji uwzględniającej poprawki wprowadzone podczas prac w komisjach sejmowych. Rada w dalszym ciągu ma sporo uwag do tego aktu.

Krytycznie ocenia m.in. rozwiązanie umożliwiające sędziom Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku pracę w organach państwowych. W ocenie KRS taka aktywność ma bowiem wpływ na ogólną ocenę ustrojowej pozycji sędziego TK.

Rada podtrzymuje również negatywne uwagi dotyczące składu orzekającego trybunału w sprawach zgodności ustaw i umów międzynarodowych z konstytucją. Uważa, że pięciu sędziów to zdecydowanie za mało do rozpatrywania przypadków tej rangi.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama