statystyki

Prezes SN podpisała się pod własnym wnioskiem do trybunału

autor: Ewa Ivanova07.05.2015, 07:32; Aktualizacja: 07.05.2015, 07:46

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego ugięła się pod presją krytyki i osobiście podpisała zmodyfikowany wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Reklama


Kontrowersje wywołało złożenie przez I prezes SN pod koniec 2014 r. wniosku do TK na papierze firmowym prywatnej kancelarii. Pod dokumentem podpisał się prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista i radca prawny, któremu powierzono reprezentację SN. Skuteczność wniosku podpisanego przez prof. Chmaja zakwestionował marszałek Radosław Sikorski oraz prokurator generalny. Obaj – jako uczestnicy tej sprawy – wystosowali oficjalne pisma do Trybunału Konstytucyjnego.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • q(2015-05-08 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Tak to jest później, próbuje „ukryć” się różne rzeczy, które wygląda, że nie powinno w różnych sferach działalności państwa, samorządów wielu, powiązanych z nimi instytucji, jakby tu ujawniono, to może w ogóle nie było by tego, czy innego problemu, przy okazji sądy nie są hojne dla pełnomocników, zasądzają tylko stawki minimalne niezależnie od sprawy, inne sprawy w 99% prowadzą przewlekle, wiele orzeczeń istnieje, bo je wydano bez żadnej egzekwowalności, mogą tobą „wytrzeć wszystko” musisz jedynie płacić i ich prosić, prawo i ogólnie słabe i uciążliwe, korupcjogenne itp., a kasę dużą i wielką robi nie wiadomo w zasadzie kto i za co i skad !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama