statystyki

Prawnik wie najlepiej do czego służy testament

autor: Ewa Maria Radlińska07.05.2015, 07:15; Aktualizacja: 07.05.2015, 15:46

Sam fakt, że spadkodawca informował otoczenie o tym, że zamierza sporządzić testament nie jest podstawą do ustalenia, że faktycznie spisał on swoją ostatnią wolę - uznał Sąd Okręgowy w Poznaniu.

Reklama


Chodziło o spadek po renomowanej prawniczce specjalizującej się w obsłudze podmiotów gospodarczych. Przed śmiercią kobieta prowadziła kancelarię radcowską w Poznaniu. Oprócz tego zajmowała się również działalnością biznesową. Była m.in. wspólnikiem kilku spółek oraz prokurentem w spółkach, a także prezesem zarządu dwóch firm. Od 2006 r. w jej kancelarii pracował pewien radca prawny z którym po roku nawiązała bliższą znajomość. Zamieszkali razem. W 2010 r. u radczyni zdiagnozowano złośliwy nowotwór piersi. Rokowania co do leczenia były bardzo złe, kobieta miała od początku świadomość, że choroba jest nieuleczalna. Kilkakrotnie w rozmowach z członkami rodziny i znajomymi poruszała kwestię rozdysponowania jej majątku na wypadek śmierci. Wspominała m.in., że sporządzi testamentu, w którym do spadku powoła siostrę oraz swojego partnera. Ostatecznie nigdy nikomu nie okazała testamentu. No i niedługo przed śmiercią wstąpiła w związek małżeński z prawnikiem.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama