statystyki

Młodzi prawnicy wybiorą arbitraż zamiast sądu

autor: Patryk Słowik06.05.2015, 07:27; Aktualizacja: 06.05.2015, 08:25
prawnik; adwokat

Rozwój młodych prawników i przekonywanie ich do szerszego wykorzystywania polubownych metod rozwiązywania sporów jest jednym z priorytetów Ministerstwa Gospodarkiźródło: ShutterStock

Nowoczesna gospodarka wymaga rozwoju mediacji i arbitrażu – mówił kilka dni temu na spotkaniu prasowym wicepremier Janusz Piechociński. Sąd Arbitrażowy Lewiatan wie o tym od lat, na co dowodem może być rozpoczynający się jutro finał czwartej edycji Konkursu Arbitrażowego Lewiatan.

To pierwszy w Polsce konkurs dla aplikantów adwokackich i radcowskich oparty na symulacjach postępowań arbitrażowych, przygotowywany we współpracy z najbardziej renomowanymi kancelariami. Tegoroczna edycja dotyczy sporu powstałego między spółkami inwestycyjnymi działającymi w sektorze energetycznym. Pierwszego dnia finałów każdy z zakwalifikowanych 32 zespołów odbędzie po dwie rundy z losowo wybranymi przeciwnikami. Drugi dzień rozgrywek odbywać się będzie w systemie pucharowym. Organizatorzy przewidzieli także nagrody dla najlepszych pism procesowych oraz najlepszego mówcy pierwszego dnia rund ustnych.

Rozwój młodych prawników i przekonywanie ich do szerszego wykorzystywania polubownych metod rozwiązywania sporów jest jednym z priorytetów Ministerstwa Gospodarki.


Pozostało jeszcze 54% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • LJK(2015-05-06 12:14) Zgłoś naruszenie 00

  Dopóki koszty postępowań sądowych będą takie niskie jak obecnie (większość spraw toczy się za 30 zł opłaty od pozwu) arbitraż nie ma szans na popularność.

  Odpowiedz
 • hehehehehehehe(2015-05-06 19:27) Zgłoś naruszenie 00

  Przy obecnym systemie prawnym proces jest najbardziej opłacalnym dla prawnika rozwiązaniem.

  Odpowiedz
 • radca(2015-05-07 01:35) Zgłoś naruszenie 00

  co ma prawnik do gadania jak obie strony są uparte i nie ma szans na ugody arbitraże czy inne duperele? takie rzeczy to może na zachodzie się zdarzają a nie w Polsce, więc nie małpujcie wzorów, które się u nas nie przyjmą. Co zrobi klient jak zobaczy, że zamiast reprezentować tylko i wyłącznie jego interesy próbuje się dogadywać z przeciwnikiem lub zgadzam się na rozwiązania nieakceptowane przez niego? O wynagrodzeniu i kolejnym zleceniu mogę zapomnieć i jeszcze zrobi mi reklamę u swoich znajomych. Także takie bzdury to wiecie gdzie, a ministerstwo nie się zajmie ważniejszymi sprawami a nie naciskaniem na wprowadzanie jakiś arbitraży. do 2 uwierz mi, że jest sporo takich spraw , których się na po dziurki w nosie i szybko by się taką sprawę załatwiło oczywiście jakby się dało.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane