statystyki

Cezary Grabarczyk podał się do dymisji

30.04.2015, 08:14; Aktualizacja: 01.05.2015, 07:53

W środę późnym wieczorem szef resortu sprawiedliwości zrezygnował ze stanowiska. Premier Ewa Kopacz przyjęła dymisję.

Reklama


Rezygnacja Cezarego Grabarczyka ma związek z toczącym się obecnie śledztwem dotyczącym nieprawidłowości do jakich miało dochodzić w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy egzaminach i wydawaniu zezwoleń na broń palną. Były już szef resortu sprawiedliwości miał podobno otrzymać takie pozwolenie z pominięciem procedur. Cezary Garbarczyk był przesłuchiwany w tej sprawie w charakterze świadka kilka dnia temu.

Tłumacząc powody swojego odejścia podkreślił, że "nie może być wątpliwości co do osoby pełniącej funkcję ministra sprawiedliwości, w szczególności, gdy od 1 lipca 2015 r. wejdzie w życie nowelizacja kodeksu postępowania karnego."

Zaznaczył też, że nigdy nie wpływał na decyzje procesowe śledczych prowadzących postępowanie, a pierwszy jego kontakt z prokuraturą prowadzącą sprawę nastąpił właśnie podczas przesłuchania, które miało miejsce kilka dni temu.


Pozostało jeszcze 31% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama