statystyki

Resortowy thinktank wymaga reform

autor: Ewa Ivanova21.04.2015, 00:00; Aktualizacja: 21.04.2015, 08:04
Zasady działania IWS

Zasady działania IWSźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Co się dzieje w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości? Właśnie unieważniono konkurs na jego nowego dyrektora – następcę prof. Andrzeja Siemaszki – choć nie jest jasne, z jakich powodów.

Reklama


Strona IWS rozczarowuje. Nie można się z niej dowiedzieć wiele o przebiegu konkursu, o kandydatach ani o tym, co nie grało. Jest tylko enigmatyczna informacja, że unieważniono konkurs wraz z podaniem podstaw prawnych.

Gra o tron

Rada naukowa IWS zdecydowała się na unieważnienie konkursu na podstawie par. 12 pkt 1 rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego w sprawie sposobu i trybu przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora instytutu badawczego (Dz.U. z 2010 r. nr 215, poz. 1412). Co to oznacza? Że do unieważnienia doszło, bo w trakcie trwania konkursu zostały naruszone przepisy rozporządzenia. Rada uznała także, że nowy konkurs zostanie przeprowadzony po sprecyzowaniu wymagań formalnych, określonych w par. 8 ust. 6 statutu instytutu.


Pozostało jeszcze 93% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama