statystyki

1 tys. zł za śmierć dziadka to za mało

12.03.2015, 04:18

Sąd decydując o wysokości zadośćuczynienia musi brać pod uwagę intensywność cierpień spowodowaną śmiercią członka najbliższej rodziny. Na ocenę stopnia bólu nie wpływa jednak to, czy taki krewny korzysta z pomocy psychologa, czy też samodzielnie radzi sobie z całą sytuacją.

Reklama


J.T. wniosła do sądu powództwo przeciwko towarzystwu ubezpieczeniowemu o zapłatę zadośćuczynienia w wysokości 10 tys. zł. Kwota miała jej zrekompensować śmierć dziadka, który zginął potrącony przez samochód. Kobieta pozostawała z nim w bardzo bliskich relacjach. Wraz z mężem i dzieckiem mieszkali z nim w jednym domu. Dziadek wspierał też J.T. finansowo. Pomagał w wychowaniu jej córki i służył radą w podejmowani decyzji życiowych. Dlatego kobieta bardzo przeżyła jego śmierć. Miała trudności ze snem i przez długi czas była niestabilna emocjonalnie. Pomimo upływu czasu powódka w dalszym ciągu odczuwa jego brak w swoim życiu.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane