statystyki

Sądy znów zatrudniają pracowników tymczasowych

autor: Małgorzata Kryszkiewicz04.03.2015, 07:29; Aktualizacja: 04.03.2015, 09:45

W większości jednostek apelacji warszawskiej po raz kolejny zostały ogłoszone przetargi na świadczenie w 2015 r. usług agencji pracy tymczasowej na rzecz sądów. To niepokoi prof. Irenę Lipowicz, rzecznika praw obywatelskich, która w tej sprawie napisała do ministra sprawiedliwości.

Reklama


RPO zwracała się do szefa resortu już dwa razy – w 2012 i 2013 r. Niestety bezskutecznie. „Z otrzymanych w tej sprawie odpowiedzi wynikało, że problem zostanie wyeliminowany w niedługim czasie po wejściu w życie planowanych regulacji prawnych, dotyczących w szczególności uchylenia obowiązku ukończenia wyższych studiów przez już zatrudnionych urzędników sądów i prokuratury oraz obniżenia wymagań przy ubieganiu się o stanowisko asystenta sędziego” – przypomina prof. Lipowicz. Jednak tak się nie stało. Po wejściu w życie zmian skala zatrudniania pracowników tymczasowych w sądach i powierzania im czynności zarezerwowanych dla urzędników i asystentów nie zmalała.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama