statystyki

Strasburg zajmie się agresją na Naszej Klasie

autor: Patryk Słowik19.02.2015, 00:00; Aktualizacja: 19.02.2015, 07:13

Trybunał oceni sprawę internauty obrażanego na portalu. Chodzi o to, czy dyskutując, trzeba się liczyć z obraźliwymi komentarzami.

Reklama


Europejski Trybunał Praw Człowieka zakomunikował już polskiemu rządowi, że przyjrzy się sprawie ze skargi Andrzeja Budy, dotyczącej obraźliwych komentarzy na forum serwisu nasza-klasa.pl – obecnie nk.pl (sygn. akt: 38940/13, Buda przeciwko Polsce). Oznacza to, że kwestia ta została uznana przez sędziów za interesującą w kontekście ochrony praw człowieka. Poinformowało o tym Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

W dużym uproszczeniu: polskie sądy uznały, że osoba biorąca udział w żarliwych debatach w internecie musi mieć „grubszą skórę” cechującą „osobę uczestniczącą w życiu publicznym”. W takiej sytuacji możliwe jest ograniczenie ochrony dóbr osobistych. Eksperci przestrzegają jednak, że tego typu argumentacja polskiej Temidy się nie broni.

Dyskusyjna agresja


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama