statystyki

Przewlekłość to pojęcie względne

autor: Paulina Szewioła14.08.2014, 06:15; Aktualizacja: 16.09.2014, 08:55

Przewlekłość nie jest zależna jedynie od upływu czasu i subiektywnych odczuć strony, ale także od czynników obiektywnych oraz czasu niezbędnego do podejmowania działań zgodnych z obowiązującymi przepisami - orzekł Sąd Okręgowy w Poznaniu.

14.01.2014 r. P.N. wniósł do sądu rejonowego skargę na czynności komornika, bowiem ten odmówił mu udostępnienia akt sprawy egzekucyjnej. Do sędziego trafiła ona kilka dni później. Sąd nakazał wprawdzie komornikowi udostępnienie tych dokumentów do wglądu P.N., jednak dopiero postanowieniem z 18.07.2014 r. Wcześniej jednak tj. 15.07.2014 r. P.N. złożył skargę na przewlekłość postępowania i zażądał 2 tys. zł tytułem zadośćuczynienia. Był oburzony faktem, iż mimo upływu sześciu miesięcy od dnia złożenia skargi na czynności komornika nie wydano żadnego rozstrzygnięcia. Podkreślił również, że wobec braku dostępu do akt komorniczych jego prawa jako strony postępowania egzekucyjnego zostały ograniczone.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane