statystyki

1,5 tys. zł za odwołanie od oblanego egzaminu zawodowego

08.05.2014, 08:13; Aktualizacja: 08.05.2014, 08:18

Nie zdałeś egzaminu adwokackiego lub radcowskiego? W sieci można znaleźć specjalistów piszących „profesjonalne” odwołania za tych, którzy po pięciu latach studiów prawniczych i trzech latach aplikacji nie umieją sporządzić dość prostego pisma.

„Tworzymy profesjonalne projekty odwołań od uchwał w przedmiocie negatywnego wyniku państwowych egzaminów prawniczych” – tym chwytliwym hasłem serwis www.egzaminyprawnicze.org zachęca do skorzystania ze swoich usług. Jak informuje strona internetowa, zlecenia od niedoszłych adwokatów, radców prawnych i notariuszy realizują zespoły do spraw egzaminu z prawa karnego, cywilnego, gospodarczego i administracyjnego, w których skład wchodzą adwokaci i radcy prawni specjalizujący się w danej dziedzinie. Zainteresowani mogą przesłać do analizy i wyceny skan lub wydruk swojej pracy z uzasadnieniem oceny cząstkowej. W ciągu tygodnia od zgłoszenia zlecenia ich odwołanie do komisji egzaminacyjnej II stopnia powinno być gotowe.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Anonim(2014-05-08 12:26) Zgłoś naruszenie 10

    chciałem skorzystać z usług firmy powyżej i próbowałem się dowiedzieć czegoś przez telefon np. kto pisze odwołania, ale wszystko jest wielką tajemnicą dopóki się nie zapłaci. Dziwne... raczej nie skorzystam.

    Odpowiedz
  • W.K(2014-05-11 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    Koledzy, czy nie powinniśmy w końcu zająć się sprawą parakancelarii. Coraz wiecej takich instytucji reklamuje się w internecie, przez co nasz zawód traci prestiż. Nie po to uczyliśmy się tyle lat, aby teraz każdy kto ma taki kaprys udzielał porad prawnych.

    Odpowiedz
  • @g@(2014-05-11 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety, nie udalo mi się zaliczyć w tym roku gospodarczego, uważam , że nie słusznie. Chciałam, aby ktoś z doświadczeniem pomógł mi napisać odwołanie. Skontaktowałam się z tą firmą i probowałam się dowiedzieć kto będzie mi pomagał. Trafiłam na mur nie do przebicia. Najpierw pieniądze, potem info. Chyba nie taka kolejność. Widzę, że nie byłam sam z tym problemem. Nie polecam.

    Odpowiedz
  • Kamil(2014-05-11 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    M.W.,Hahhaha," biuro nieruchomości i porady prawne". Naprawdę, dobry żart. Szkoda, że nie "skup złomu i prady prawne" do czego to dochodzi.

    Odpowiedz
  • rozczarowana Ameli@(2014-05-11 18:07) Zgłoś naruszenie 00

    W. K.,wygląda na to, ze środowisko pranicze jest juz juz bardzo słabe, skoro pozwala na działanie parakancelarii. Miejmy nadzieję, że ktoś zrobi z tym porządek.

    Odpowiedz
  • oburzony(2014-05-09 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    Do czego to doszło, aby pseudo radcy-adwokaci pisali odwołania od egzaminu. Panowie i Panie adwokaci trzeba coś z tym zrobić. Tak nie może być! Takie praktyki trzeba zwalczać w zarodk! Nie możemy odpuścić, aby takie osoby psuły naszą opinię.

    Odpowiedz
  • K@link@(2014-05-08 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    Anonim, miałam ten sam problem. Pan przez telefon zapewniał mnie, że odwołania piszą specjalizujący się w tym radcowie i adwokaci, ale jak chciałam się dowiedzieć kto to dopiero jak podpiszemy umowę. 1500zł to trochę dużo jak nie mogę zweryfikować osoby odpowiedzialnej za moją przyszłość.

    Odpowiedz
  • Klient kancelarii(2014-05-09 14:05) Zgłoś naruszenie 00

    Czy zawód adwokata, radcy prawnego traci na znaczeniu? Jak to się dzieję, że coraz więcej pseudokancelarii świadczących uslugi doradztwa może działać na rynku bez żadnych konsekwencji? Ludzie gdzie się podział wasz prestiż? Po co robicie aplikacje, skoro osoby nie związane z zawodem robią to co Wy! Niedługo sprawy w sądzie będzie prowadził Pan ze sklepu osiedlowego, który przeczytał raz kodeks karny( nie umniejszając sprzedawcom), ale niech każdy robi to do czego się przygotowywał w okresie nauki. Szanowne Panie i Panowie MECENASI, zróbcie coś z tym!!!

    Odpowiedz
  • M.W.(2014-05-08 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe jak osoba prowadząca biuro nieruchomości ""LEX" BIURO NIERUCHOMOŚCI I PORADY PRAWNE PAWEŁ OŁOWSKI" może znać się na pisaniu odwołań, ale to szybko zweryfikuje rynek.

    Odpowiedz
  • PRZYSZŁY RADCA(2014-05-08 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    Hahahaha chyba jakąś konkurencję zabolało, bo wszystko z jednego IP. Ale fakt jest faktem, że też chciałem skorzystać i natrafiłem na ten sam problem. Zero informacji dopóki nie zapłacę. Cały czas się zastanawiam, bo strona wygląda profesjonalnie, ale... no właśnie ale. Czy tajemnicą jest kto piszę odwołanie? Nie powinni mieć problemu z podaniem danych radcy lub adwokata, który dla nich pracuję. Chyba, że nim nie jest. Nie wiem, ale chyba zdecyduję się na pomoc jakiejś kancelarii, a nie firmy krzak.

    Odpowiedz