statystyki

Debata radcowska przy kawie: Czy młodzi radcy prawni mają szansę na sukces ?

26.03.2014, 10:33; Aktualizacja: 26.03.2014, 13:30

W najbliższy czwartek tj. 27 marca w Klubie Radcy Prawnego w Warszawie odbędzie się pierwsza z cyklu „Debata przy kawie”.

Pomysłodawcą cyklu oraz jego prowadzącym jest Maciej Bobrowicz były Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

 • Sędzia Zdredd(2014-03-26 17:14) Zgłoś naruszenie 00

  "Niezależnie myślących ludzi środowiska" to przecież oksymoron;)
  Korporacje unieszczęśliwiają osoby, które nie są predestynowane, nawet już należąc do korporacji. Jeśli tatuś nie rozwinął kancy z bazą klientów to jest posucha, a i tak Ci co mają bazę zauważają, że ta bardzo szybko się kurczy.
  Bardzo wymowny jest sondaż Polskiego Prawnika "Czy prawnicy powinni przymusowo należeć do korporacji" i ponad 67% odpowiedziała, że nie.
  Poza tym Pan Bobrowicz dość już się wzbogacił więc jest syty, a jak się zmieniła rzeczywistość dla młodych prawników.
  Dlaczego tak spora nie korzysta z pomocy prawnika. Odpowiedź nie jest trudna. Przede wszystkim Polska to państwo neokolonialne, upadłe gospodarczo. Bez innowacji bo ta jest blokowana przez rzeczników "patentowatych";) Dzisiejszy kryzys w naszym kraju to pod każdym względem kryzys wartości.
  Korporacje zamiast rozwijać rynek to go zwijają, bo w obecnej dobie nie ma prawa się rozwijać kancelaria bez dobrego obiegu informacji o jakości świadczonych usług.
  Zresztą jaka jest ta jakość świadczona przez adwokatów i radców? Bardzo często mizerna, a ich podejście do klientów nieodpowiadające dzisiejszej rzeczywistości.
  Czas na lustracje w korporacjach i odsianie ziarna od plew. Podobnie w środowisku sędziowskim, prokuratorskim. Trzeba budować od nowa na wartościach.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane