Dokładnie 2170 osób – zgłosiło się do tej pory do organizowanego przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury egzaminu na aplikację ogólną.

Liczba ta może być większa. Co prawda termin zgłoszeń upłynął 12 lipca, jednak do dzisiaj drogą pocztową wpływają ważne zgłoszenia.

- Z roku na rok możemy zaobserwować wzrost liczby osób chcących rozpocząć aplikację w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. To dowód na to, że podejmowane przez nas działania przynoszą skutek – mówi Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Konkurs na aplikację ogólną przeprowadzony zostanie w Warszawie, w dwóch etapach :
1. 5 października 2011 r. o godzinie 10.00 – test sprawdzający wiedzę z poszczególnych dziedzin prawa;
2. 26 października 2011 r. o godz. 10.00 – praca pisemna sprawdzająca umiejętność stosowania argumentacji prawniczej, zasad wykładni oraz kwalifikowania stanów faktycznych.

Warunkiem dopuszczenia do drugiego etapu konkursu jest uzyskanie z testu minimum punktów.

Minister Sprawiedliwości zarządzeniem nr 126/11/DK z dnia 5 maja 2011 r. wyznaczył limit 200 (dwustu) miejsc na aplikację ogólną.

Zajęcia na aplikacji ogólnej rozpoczną się w lutym 2012 r.

Nabór na aplikację ogólną odbywa się w trybie i na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 23 stycznia 2009 r. o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury (Dz. U. Nr 26, poz. 157, z późn. zm.) oraz rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 29 kwietnia 2009 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przeprowadzania naboru dla kandydatów na aplikację ogólną oraz trybu powoływania i działania zespołu konkursowego i komisji konkursowej (Dz. U. Nr 67, poz. 566, z późn. zm.).

AS/Źródło:MS















Zobacz także:

Konkurs na najlepszy esej prawniczy rozstrzygnięty