Wyłoniono zwycięzcę trzeciej edycji konkursu „Młynarz z Sanssouci” organizowanego przez kancelarię Wardyński i Wspólnicy.

Jury przyznało pierwszą nagrodę Marcinowi Pawlickiemu, studentowi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, drugą nagrodę - Adamowi Latuszkiewiczowi, studentowi Uniwersytetu Łódzkiego i trzecią - Piotrowi Majewskiemu, studentowi Uniwersytetu Śląskiego. Wyróżnienia otrzymali studenci Uniwersytetu Warszawskiego: Joanna Kot i Jacek Choromański

Jury oceniało prace finalistów konkursu oraz ich wystąpienia podczas symulacji rozprawy. Zadanie nie było łatwe – oprócz roli skarżącego, każdy z finalistów wcielał się także w rolę organu administracyjnego i bronił argumentów wydanej przez niego decyzji. Obok laureatów w finałowych starciach wzięli udział: Monika Tam, studentka Uniwersytetu Śląskiego, Marcin Bałoniak, student Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Michał Bogacz, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego w 2009 roku.

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy zadaniem uczestników było napisanie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W tegorocznej edycji konkursu do wyboru były dwa stany faktyczne: jeden dotyczył cofnięcia pozwolenia na broń, a drugi pozwolenia na budowę. Pracę przysłało 48 uczestników z dwunastu uczelni, z czego najwięcej z Uniwersytetów Warszawskiego, Śląskiego i Wrocławskiego.

W skład Jury wchodzili prof. Roman Hauser, Wiceprezes Naczelnego Sądu Administracyjnego – jako przewodniczący Jury, dr Marcin Radwan-Röhrenschef, adwokat, oraz Tomasz Wardyński i dr Magdalena Niziołek reprezentujący kancelarię Wardyński i Wspólnicy.

Konkurs na skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego skierowany jest do studentów i absolwentów prawa, którzy szczególnie interesują się prawem procesowym i potrafią przekonująco przedstawić swoje racje w wystąpieniu przed sądem.

Konkurs odbył się pod patronatem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA.

MIG/WiW

Zobacz także:

Krawczyk i Wspólnicy wspierają najlepszych

Jak dostać się na prawo na Uczelni Państwowej?