statystyki

SA: W formułowaniu opinii IPN powinien kierować się rozwagą i ostrożnością

02.10.2008, 07:13; Aktualizacja: 19.03.2011, 01:58
W sprawach tak delikatnych, jak stwierdzanie o statusie pokrzywdzonego można orzekać wyłącznie w formie decyzji administracyjnej, ponieważ powyższa forma gwarantuje zachowanie pewnego trybu gwarancji zabezpieczenia konstytucyjnych praw zainteresowanego .

Znany dziennikarz, prowadzący teleturniej „ Jeden z dziesięciu” wystąpił do Instytutu Pamięci Narodowej-Komisji ds. Ścigania Zbrodni Przeciw Narodowi Polskiemu o nadanie mu statusu pokrzywdzonego. Prezes IPN stwierdził jednak, iż w zasobach archiwalnych Instytutu nie ma dokumentów pozwalających potwierdzić wnioskowany status. Doszukał się jednocześnie materiałów świadczących jego zdaniem o kontaktach dziennikarza z Urzędem Bezpieczeństwa . Ponadto w aktach były dwa oświadczenia z 1980 r. własnoręcznie spisane przez zainteresowanego, z których wynikało iż przekazywał poufne informacje za granicę.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane