statystyki

Prezes NRA odznaczona pośmiertnie

17.04.2010, 02:19; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:04
Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski podjął decyzję o uhonorowaniu tragicznie zmarłej mecenas Joanny Agackiej – Indeckiej najwyższym odznaczeniem resortowym – Srebrnym Medalem Pamiątkowym Ministra Sprawiedliwości.

Mecenas Joanna Agacka – Indecka, Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej zginęła 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, wraz z pozostałymi członkami polskiej delegacji udającej się na rocznicowe uroczystości do Katynia. Przyznane przez Ministra odznaczenie zostanie przekazane rodzinie mecenas we wskazanych przez jej najbliższych czasie i miejscu. - Joanna Agacka - Indecka była doskonałym adwokatem, mocno zaangażowanym w działalność samorządu zawodowego – wspomina Minister Krzysztof Kwiatkowski. - Współpracowaliśmy ze sobą przez wiele lat, w Łodzi, w Senacie, a także przy okazji współpracy Ministerstwa Sprawiedliwości z Naczelną Radą Adwokacką. W lutym tego roku podjąłem decyzję o powołaniu Jej w skład Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego. Zawsze ceniłem jej wiedzę i ogromne kompetencje. Byłem pewien, że jako adwokat, świetny praktyk może bardzo wiele wnieść w prace Komisji. Była także osobą tak ciepłą, ujmującą i zjednującą sobie ludzi swoim sposobem bycia, że potrafiła mnie przekonać do wielu ze swoich racji i poglądów – dodaje Minister. Pogrzeb mecenas Joanny Agackiej – Indeckiej odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Łodzi. Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski będzie w nim uczestniczył.


Pozostało jeszcze 40% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane