statystyki

WSA w sprawie udostępnienia informacji o kosztach funkcjonowania programu ochrony świadka koronnego

31.03.2011, 06:32; Aktualizacja: 31.03.2011, 09:34

WSA w Warszawie uwzględnił skargę na decyzję Komendanta Głównego Policji odmawiającą Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka udzielenia informacji o kosztach funkcjonowania Zarządu Ochrony Świadka Koronnego CBŚ.

Na początku lipca 2009 r. Fundacja wystąpiła do KGP z wnioskiem o udostępnienie informacji na temat dokładnej liczby osób objętych programem ochrony, z podziałem na świadków koronnych oraz osoby dal nich najbliższe jak i kosztów funkcjonowania Zarządu Ochrony Świadka Koronnego CBŚ oraz przeciętnego kosztu funkcjonowania jednego programu ochrony. Komendant Główny Policji odpowiedział na pytanie dotyczące liczby osób objętych programem ochrony (80 świadków koronnych i 115 członków rodzin). Natomiast dwukrotnie odmówił udostępnienia informacji na temat kosztów, powołując się na okoliczność, iż kwestie te reguluje niejawne zarządzenie wydane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 10 stycznia 2005 r.


Pozostało jeszcze 54% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane