statystyki

TK: Wysokość opłat za przechowywanie zajętego przez urząd celny towaru niekonstytucyjna

16.11.2011, 08:19; Aktualizacja: 16.11.2011, 08:27
W dniu 15 listopada 2011 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał pytanie prawne Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie dotyczące wysokości opłat za przechowywanie zajętego przez urząd celny towaru. TK uznał zakwestionowane przepisy za niezgodne z konstytucją.

Postępowanie w rozpoznanej sprawie zostało wszczęte na podstawie pytania prawnego  Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie. Sprawa rozpatrywana przez sąd dotyczy wysokości opłaty wymierzonej za przechowanie towaru w depozycie organu celnego. Towar (jedna paczka papierosów) został zajęty, w celu uregulowania sytuacji towaru, nielegalnie wprowadzonego na obszar celny Unii Europejskiej. W toku postępowania celnego sąd orzekł przepadek towaru. Po uprawomocnieniu się orzeczenia o przepadku, Naczelnik Urzędu Celnego w Elblągu, na podstawie zakwestionowanych przepisów ustalił kwotę opłaty za przechowanie paczki papierosów w depozycie urzędu celnego w wysokości 498 zł.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane