statystyki

XX-rocznica rozpoczęcia polskich reform gospodarczych

21.12.2009, 06:33; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:03
Minister finansów Jacek Rostowski wziął udział w spotkaniu z okazji 20. rocznicy rozpoczęcia transformacji gospodarczej w Polsce, które odbyło się 17 grudnia 2009 r. w Sejmie RP.


W swoim wystąpieniu minister Rostowski, w latach 1989-1991 doradca ekonomiczny ówczesnego wicepremiera i ministra finansów Leszka Balcerowicza, przypomniał, że kluczowy dla okresu przemian „plan Balcerowicza” był nie tylko pierwszym, ale przede wszystkim całościowym pakietem propozycji niezbędnych reform gospodarczych. Spotkanie z osobami zaangażowanymi przed dwudziestu laty w proces systemowej transformacji gospodarczej w Polsce zostało zorganizowane przez marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego oraz Społeczną Inicjatywę RAZEM'89, czyli koalicję ponad 140 polskich organizacji i instytucji pozarządowych zrzeszonych dla uczczenia dorobku przemian 1989 r. Uroczystość rozpoczęto od projekcji filmu zawierającego fragmenty wystąpienia Leszka Balcerowicza w Sejmie 17 grudnia 1989 roku.


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane