statystyki

Najbardziej przydatna książka prawnicza

26.02.2010, 06:16; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:03
Dnia 23 lutego 2010 roku w gmachu Sądu Najwyższego odbyła się uroczystość będąca formalnym uwieńczeniem konkursu „ Książka prawnicza najbardziej przydatna w praktyce wymiaru sprawiedliwości”, którego laureatem został Tadeusz Zembrzuski.

Do konkursu zostało zgłoszonych 6 prac spośród których największe uznanie członków jury zyskała praca doktorska Tadeusza Zembrzuskiego „ Dostępność skargi kasacyjnej w postępowaniu cywilnym” kładąca nacisk na problematykę ograniczeń wpływających na dostępność skargi kasacyjnej w postępowaniu cywilnym. Powyższa książka adresowana jest zarówno do teoretyków jak i praktyków prawa, którzy występują lub mogą występować w sądowym postępowaniu kasacyjnym przed Sądem Najwyższym. Zwycięstwa zainkasował kwotę 10.000 zł, roczną prenumeratę „Przeglądu Sądowego”, a także roczny dostęp do elektronicznego serwisu prawniczego LexisNexis Lex Polonica. Laureat wyraził nadzieję, iż Jego publikacja przyczyniła się do dyskusji nad charakterem i dostępnością instytucji skargi kasacyjnej. Wskazał również na istotną rolę i duże zapotrzebowanie na specjalistyczną i wskazującą na konkretne rozwiązania literaturę prawniczą.


Pozostało jeszcze 54% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane