statystyki

ETS:Oznaczenie z cyfr może być wspólnotowym znakiem towarowym

14.03.2011, 06:34; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:06
Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, iż oznaczenie  składające się wyłącznie z cyfr, może zostać zarejestrowane jako wspólnotowy znak towarowy. Nie rejestruje się jednak znaków, które składają się wyłącznie z oznaczeń lub wskazówek służących do określania właściwości towarów lub usług, takich jak rodzaj, jakość lub ilość.

Trybunał orzekł, iż orzeczenie takie może zostać zarejestrowane jako wspólnotowy znak towarowy. Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie wspólnotowego znaku towarowego, wspólnotowy znak towarowy może składać się z jakiegokolwiek oznaczenia, które można przedstawić w formie graficznej, w tym z cyfr, pod warunkiem, że umożliwia ono odróżnianie towarów lub usług jednego przedsiębiorstwa od towarów lub usług innych przedsiębiorstw. W konsekwencji nie rejestruje się w szczególności znaków, które składają się wyłącznie z oznaczeń lub wskazówek mogących służyć do określania takich właściwości określonych towarów lub usług jak na przykład rodzaj, jakość lub ilość.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane