statystyki

Zgody UOKiK na koncentracje

16.06.2010, 05:30; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:04
Wydawnictwa Axel Springer i Ringier będą mogły utworzyć wspólnego przedsiębiorcę, a litewska spółka Eva Grupe przejąć Zakłady Przemysłu Cukierniczego Mieszko. Prezes UOKiK zgodziła się również na koncentracje przedsiębiorców zajmujących się produkcją części samochodowyc.

Axel Springer jest korporacją multimedialną działającą w 36 krajach. Jest właścicielem ponad 170 pism – w Polsce są to m.in. „Fakt”, „Przegląd Sportowy” i „Newsweek”. Ringier wydaje ponad 120 tytułów w Europie i Azji (nie prowadzi działalności w Polsce). W wyniku koncentracji ma powstać spółka, która będzie właścicielem gazet oraz portali internetowych w Polsce, Czechach, Serbii, Bośni i Hercegowinie, a także na Słowacji i Węgrzech. Axel Springer ma wnieść do nowoutworzonego podmiotu udziały polskich spółek: Axel Springer Polska, Viviana Investments, Infor Biznes i oFeminin.pl.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane