statystyki

W Senacie o polityce energetycznej

04.02.2009, 05:41; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:16
W Senacie odbyło się spotkanie noworoczne Bogdana Borusewicza marszałka Senatu z Korpusem Dyplomatycznym. Marszałek podkreślił, że najważniejszym wyzwaniem dla Europy jest stworzenie wspólnej polityki energetycznej.

Według Marszałka, Bogdana Borusewicza od początku powstania Wspólnot Europejskich podstawową receptą rozwoju było wyzwalanie energii przez uwspólnotowienie kolejnych segmentów rynku wewnętrznego. "Tak zbudowano pokój, bezpieczeństwo i dostatek" - powiedział marszałek. Według marszałka o dostępie do uniwersalnych nośników energii wcale nie musi decydować położenie geograficzne. Dla państw członkowskich Unii praktycznym sposobem dywersyfikacji dostaw surowców energetycznych jest ich uwspólnotowienie - bez względu na to, co i skąd kupimy będziemy na równi zabezpieczeni - mówił marszałek. Przypomniał, że możliwość ustanowienia wspólnej polityki energetycznej jest zapisana w Traktacie z Lizbony, a ratyfikacja Traktatu przez Sejm i Senat jest już zakończona.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane